.
.
.

اردوغان: عملیات ادلب تکمیل شد اما هنوز به پایان نرسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، روز سه‌شنبه 24 اکتبر 2017 اعلام کرد که عملیات تظامی ترکیه در استان ادلب در شمال غرب سوریه کامل شد اما هنوز در منطقه عفرین که نیروهای حمایت از خلق (کُرد) در آن‌جا حضور دارند، به پایان نرسیده است.

ارتش ترکیه پس از توافق با ایران و روسیه برای برپایی مناطق کم تنش در سوریه سوریه، از آغاز اکتبر مراکز نظارت متعددی در استان ادلب برپا کرد، اما برخی این اقدامات ترکیه را تلاشی برای محدود کردن نیروهای کرد توصیف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی رئیس‌جمهوری ترکیه که در پارلمان این کشور برای اعضای حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم در ترکیه، سخن می‌گفت، تاکید کرد که عملیات نظامی ارتش ترکیه در ادلب کامل شده ولی هنوز به پایان نرسیده است.

ترکیه از 10 اکتبر 2017 اعلام کرد که عملیات ادلب تا پایان یافتن تهدیدها ادامه پیدا خواهد کرد. ترکیه ماهیت این تهدیدها را مشخص نکرد.

از سوی دیگر بن علی یلدرم، نخست‌وزیر ترکیه در سخنانی بی‌سابقه گفت که عملیات نظامی ترکیه در استان ادلب سوریه با هدف کاهش موج مهاجرت‌ها به ترکیه انجام می‌شود.

نیروهای ارتش ترکیه 9 اکتبر 2017 از مرزهای مشترک ترکیه و سوریه گذشته و به سمت استان ادلب حرکت کردند تا مراکز نظارت بر توافق مناطق کم تنش را برپا کنند.