.
.
.

تيلرسون: از نيروهاى دمكراسى خواه براى تغيير رژيم ايران حمايت می‌كنيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، اعلام کرد که استراتژی جدید اعلام شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت از نیروهای دموکراسی خواه براى تغییر رژیم تهران است.

تیلرسون در مصاحبه‌اى با شبكه " سى ان ان" روز یکشنبه 15 آکتبر 2017، گفت که استراتژی جدید ایالات متحده نه تنها مقابله با برنامه هسته‌ای است بلکه مقابله همه جانبه با همه تهدیدات ایران است.

وی گفت: " تلاش ما، حمایت از صداى مردم ایران برای آزادی و دمکراسی است و امیدواریم روزی دوباره کنترل حکومت‌شان را در دست گیرند".

وى افزود: "این پایان بازی است، اما این یک بازی دراز مدت است و ما اين را درک مى‌كنيم."

تیلرسون گفت: «رئیس جمهور ترامپ خواستار یک استراتژی جامع تر برای مقابله با ایران بود. برای مدت بسیار طولانی، دولت قبلی ( دولت اوباما) رابطه با ایران با به توافق هسته‌ای محدود کرده بود، توافقى که دارای نقص و نقاط ضعف‌هاى زيادى است."

وى افزود:"بنابراین، رئیس جمهور حتی زمان برگزاری انتخابات، گفت كه او این توافق را اصلاح خواهد كرد و مجددا مورد مذاكره قرار خواهد داد وبراى رفع اين نقص‌ها تلاش خواهد کرد و ما باید یک توافق کاملا متفاوت داشته باشیم."

وزیر امور خارجه امريكا ضمن حمايت از استراتژی جدید اعلام شده توسط ترامپ گفت: "اکنون ما خواهان رفع نقاط ضعف این توافق هستیم، اما در عين حال خواهان مقابله با افزايش توسعه گرى و تهدیدات ایران عليه كشورهاى منطقه، دوستان و متحدان و امنیت ملی مان هستیم."

تیلرسون در سخنانش همچنین به پشتیبانی تهران از شبه نظامیان حوثی در یمن، حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه، تضعیف امنیت و ثبات و ادامه حمایت رژيم ایران از تروریسم در منطقه اشاره کرد.