.
.
.

بریتانیا و آلمان: باید جلوی فعالیت‌های ایران در منطقه را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا روز یکشنبه 15 اکتبر 2017، اعلام کرد ترزا می نخست وزیر این کشور و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان طی مکالمه تلفنی بر ضرورت مقابله جامعه جهانی با فعالیت‌های بی ثبات کننده ایران در منطقه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این دو نخست وزیر در باره یافتن راه حل‌هایی برای برطرف کردن نگرانی‌های ناشی از برنامه‌های موشکهای بالستیک ایران بحث و گفت و گو کردند.

در این مکاله تلفنی نخست وزیر بریتانیا و صدر اعظم آلمان بر پایبندی کشورهایشان به توافق هسته‌ای با ایران تاکید کردند.

مکالمه تلفنی دو مقام بلند پایه آلمانی و بریتانیایی در واکنش به سخنرانی روز جمعه دونالد ترامپ است که در آن اعلام کرد، اگر ایران برخی تغییرات در متن توافق هسته‌ای را قبول نکند، ایالات متحده شاید از این توافق اتمی خارج شود.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد، دو مقام بریتانیایی و آلمانی بر پایبندی خود به توافق هسته‌ای با ایران تاکید کردند.

فرانسه، آلمان و بریتانیا روز جمعه پس از پایان سخنرانی دونالد ترامپ با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند، پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران به نفع منافع ملی این کشورهاست.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود با انتقاد شدید از ایران اعلام کرد که ایران به روح توافق هسته‌ای پایبند نبوده است.

در بیانیه مشترک سه کشور بریتانیا، آلمان و فرانسه، اعلام شد، این سه کشور بر پایبندی به این توافق تاکید کرده و خواستار تطبیق عملی کامل آن از سوی همه طرف‌ها شدند.