.
.
.

ترامپ خطاب به وزیر خارجه‌اش: مذاکره با کره شمالی وقت تلف کردن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه 1 اکتبر در توئیتی خطاب به رکس تیلرسون وزیر امور خارجه‌اش نوشت که مذاکره با کره شمالی وقت تلف کردن است.

ترامپ در توئیت خود نوشت: «به رکس تیلرسون وزیر امور خارجه خوبمان گفتم که در تلاش برای مذاکره با مرد موشک کوچک، وقت تلف می‌کند». اشاره ترامپ به رهبر کره شمالی است.

رئیس جمهوری آمریکا خطاب به تیلرسون افزود: «انرژی خود را هدر نده، کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد».

پیش از این ایالات متحده آمریکا روز شنبه 30 سپتامبر اعلام کرده بود که با کره شمالی در تماس مستقیم است و سعی می‌کند در گفتگو را با این کشور باز کند، اما رژیم پیونگ یانگ هیچ علاقه‌ای به مذاکره درباره پایان دادن به برنامه اتمی خود ندارد.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در سفر خود به چین فاش کرده بود که با کره شمالی در تماس مستقیم است تا تنش‌ها با این کشور را آرام کند. او گفت‌:«ما پیام می‌دهیم و منتظر می‌مانیم..آیا حاضر هستید مذاکره کنیم؟ ما خطوط تماس با پیونگ‌یانگ داریم».

تیلرسون گفت که 2 تا 3 خط تماس آمریکایی با پیونگ یانگ وجود دارد. او بدون توضیح بیشتر در این باره، گفت: «ما می‌توانیم با آنها صبحت کنیم».

با این همه وزارت خارجه آمریکا روز شنبه اعلام کرد که کره شمالی هیچ علاقه‌ای به ادامه مذاکرات در باره خلع سلاح اتمی ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم