.
.
.

در پی پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی، کره شمالی دست به اقدامات دفاعی زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری یون‌هاپ کره جنوبی روز سه‌شنبه 26 سپتامبر 2017، اعلام کرد که کره شمالی دست به اقدامات دفاعی در ساحل شرقی خود زده است. این در حالی است که کره شمالی می‌گوید دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به این کشور اعلان جنگ داده است و کره شمالی بمب‌افکن‌های آمریکا را برفراز شبه جزیره کره سرنگون خواهد کرد.

به گزارش رویترز، ری‌یونگ‌هو، وزیر خارجه کره شمالی با اشاره به تویت ترامپ که گفته بود «کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اگر تهدید‌های خود را عملی کند زیاد زنده نخواهد ماند»، این تویت را اعلان جنگ به کره شمالی از سوی آمریکا دانست. ری گفت که کره شمالی دست به اقدامات تلافی‌جویانه خواهد زد.

پس از پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی در روز یکشنبه در نزدیکی شبه‌جزیره کره، کره شمالی جنگنده‌های خود را به سوی ساحل شرقی این کشور فرستاده است.

ری گفت که کره شمالی حق خود می‌داند که بمب‌افکن‌های آمریکایی را سرنگون کند، حتی اگر آنها از حریم هوایی این کشور عبور نکنند.

ری روز دوشنبه در نیویورک به خبرنگاران گفت: «همه دنیا باید بداند که آمریکا اول به این کشور اعلان جنگ داده است. پاسخ اینکه چه کسی زنده نخواهد ماند را بعدا خواهیم داد».