.
.
.

آمریکا شهروندان کشورهای جدیدی را مشمول ممنوعیت ورود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت آمریکا روز یکشنبه 24 سپتامبر 2017، طی فرمانی جدید محدودیت‌های مهاجرتی به این کشور را افزایش داد و شمار تازه‌ای از شهروندان کشورها را در لیست ممنوعیت ورود به این کشور وارد کرد. در همین حال کشور سودان از لیست ممنوعیت خارج شد.

براساس فرمان جدید محدودیت سفر به آمریکا برای ۸ کشور کره شمالی، ونزوئلا، چاد، ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن اجرا می‌شود.

محدودیت‌های اعمال شده برای هر کشور متفاوت است. بر اساس این فرمان تمامی شهروندان کشورهای کره شمالی و چاد از سفر به آمریکا منع شده‌اند، در حالیکه محدودیت ورود برای کشور ونزوئلا فقط در مورد هیات حاکمه این کشور و خانواده‌های آنها اعمال می‌شود.

عراقی‌های برای ورود به آمریکا مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرند، اما محدودیتی برای ورود ندارند. محدودیت سفر به آمریکا برای شهروندان سودانی در فرمان جدید برداشته شده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفت: «کشورهای کمی از نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان در این لیست باقی مانده‌اند و این کشورهایی هستند که تروریسم در سرزمین‌ آنها برقرار است».

مقررات جدید از ۱۸ اکتبر به اجرا گذاشته می‌شود و این فرمان بر اساس بازنگری احکام صادره از سوی دادگاه‌های آمریکا در مورد اولین فرمان صادره از سوی دولت آمریکا تنظیم شده است.

ترامپ در تویتر نوشت: «امنیت آمریکا اولویت اول ما است و آنهایی را که نتوانیم در آرامش بررسی کنیم به آمریکا راه نخواهیم داد».