.
.
.

ترامپ: رهبر کره‌شمالی دیوانه‌ای است که به کشته شدن ملتش اهمیتی نمی‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه رویارویی رهبران واشنگتن و پیونگ‌یانگ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، کیم جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی را دیوانه‌ای نامید که به کشته شدن و گرسنه ماندن ملتش اهمیتی نمی‌دهد.

دونالد ترامپ روز جمعه 22 سپتامبر 2017 در توئیتی رهبر کره‌شمالی را تهدید کرد که "مجازاتی خواهد دید که پیش از این مشابهی نداشته است."

این سخنان در پی آن می‌آید که در واکنشی شدیدالحن و خارج از چارچوب‌های دیپلماتیک میان روسای کشورهای جهان کیم جونگ اون را «بی‌عقل» توصیف کرد.

رهبر کره شمالی در بیانیه‎ای گفته است، پیونگ یانگ، اقداماتی جدی، قاطع و تاریخی در برابر تهدید ترامپ برای نابودی کامل کره شمالی، به اجرا گذاشته و آنها به دقت بررسی خواهد کرد.

وی افزود:«سخنان دونالد ترامپ در سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که برنامه‌های هسته‌ای پیونگ یانگ درست بوده است.»

از سوی دیگر رکی تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز روز جمعه 22 سپتامبر گفت که واشنگتن تلاش‌های دیپلماتیکش را برای حل و فصل موضوع کره‌شمالی به کار می‌گیرد، با این حال به کارگیری گزینه نظامی نیز دور از ذهن نیست.

در همین زمینه جیمس متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا گفت که کشورش یک نقشه نظامی آماده کرده و رئیس‌جمهور را در جریان آن قرار داده است. به گفته متیس این نقشه، تهدیدی متوجه کره‌جنوبی، که همگان بیم آن دارند هدف حملات انقامی قرار گیرد، نمی‌کند. با این حال او درباره جزئیات این نقشه چیزی نگفت.