فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: ایران روح توافق اتمی را نقض کرده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پرزیدنت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه 14 سپتامبر 2017، ایران را بخاطر نقض «روح» توافق اتمی سرزنش کرد. این توافق برای پایان دادن به برنامه اتمی ایران منعقد شده است. این در حالی است که رییس جمهوری آمریکا قرار است تا چند هفته دیگر در مورد پایبندی آمریکا به این توافق تصمیم بگیرد.

  ترامپ در هواپیمای اختصاصی رییس جمهوری آمریکا گفت: «قرارداد اتمی با ایران یکی از بدترین قراردادهایی است که او تا کنون دیده است و تعهد کمی به روح این قرارداد دیده می‌شود».

  ترامپ ضمن انتقاد از دولت اوباما در منعقد کردن این قرارداد گفت: «توافق اتمی با ایران یک توافق عادلانه برای کشور ما نیست. این قراردادی است که هرگز نمی‌بایست امضا شود».

  آمریکا روز پنجشنبه موافقت کرد تا به لغو تحریم‌های مربوط به توافق اتمی ادامه دهد، اما اقدام‌های جدیدی را علیه حمله‌های سایبری و ترویج نظامی‌‌گری اتخاذ کند.

  ترامپ گفت: «ما در مقابل فعالیت‌های خصمانه ایران علیه کشورمان بیکار نخواهیم نشست. آنها موارد زیادی را نقض کرده‌اند و به روح توافق پایبند نبوده‌اند».

  ترامپ قرار است ۱۵ اکتبر در باره پایبندی ایران به توافق اتمی سال ۲۰۱۵ تصمیم بگیرد و منتقدان از آن بیم دارند که او این توافق را کنار بگذارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران