.
.
.

یمن..حوثی‌ها قدام به سربازگیری اجباری کودکان استان المحویت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه نظامیان حوثی روز دوشنبه 11 سپتامبر 2017، اقدام به سربازگیری اجباری از کودکان در استان المحویت در شمال یمن کردند. استان المحویت در کنترل شبه نظامیان حوثی قرار دارد. اکنون خانواده‌ها در این استان نگران مجبور کردن فرزندانشان از سوی شبه‌نظامیان برای پیوستن به صفوفشان در جنگی بازنده هستند.

منابع محلی تایید کردند که فرماندهان شبه‌نظامیان کودتاگر در استان المحویت، از شورای اداری منطقه جبل المحویت و مناطق دیگری خواستند برای تقویت خطوط مقدمشان در جبهه‌های نبرد، اقدام به سربازگیری 170 جنگجو به صورت اجباری کنند.

مرکز رسانه‌ای المحویت اعلام کرد که شبه نظامیان کودتاگر روز دوشنبه کمیته‌ای برای سربازگیری اجباری از شهروندان تشکیل دادند. این کمیته شامل علی الطیاری فرماندار منطقه الجبل، یحی خدیف دبیرکل شورای محلی، عبدالجلیل العسیری از فرماندهان حوثی و علی البحر است.

این مرکز به نقل از ساکنان منطقه جبل المحویت گزارش داد که شبه نظامیان کودتاگرد، در حالی که فهرستی از اسامی ساکنان را در دست دارند، در استان مستقر شده و خواستار ثبت‌نا آن‌ها برای جنگ شدند. شبه‌نظامیان پس از آن‌که با امتناع اهالی مواجه شدند، اقدام به تهدید شهروندان کردند که از عملیات سربازگیری اجباری در استان محویت و مناطق تحت تصرفشان، هراس دارند.

جبهه‌های نبرد شاهد کمبود شدید نیرو در صفوف شبه‌نظامیان کودتاگرد پس از کشته شدن هزاران‌تن از آن‌ها در جبهه‌های مختلف است. بسیاری از جنگجویانشان هم از جبهه‌های نبرد فرار کرده‌اند، مساله‌ای آن‌ها را مجبور به رو آوردن به سربازگیری اجباری و افزایش مین‌گذاری مناطق به منظور مانع گذاری در مقابل پیش‌روی نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری سعودی شده است.