.
.
.

وزیر امور خارجه روسیه برای گفتگو درباره مسائل منطقه وارد پادشاهی سعودی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، عصر شنبه 9 سپتامبر 2017، وارد جده شد تا در باره مسائل منطقه و به ویژه بحران سوریه و قطر با مقامات این کشور گفتگو کند.

به گزارش خبرگزاری سعودی، عادل الجبیر و شماری از مقامات سعودی از لاوروف در فرودگاه ملک عبدالعزیز استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، لاوروف در روزهای 9 تا 11 سپتامبر به کشورهای سعودی و اردن سفر خواهد کرد تا در اره همکاری‌های مشترک، بحران خلیج، اوضاع سوریه و همچنین تحولات یمن، عراق، لیبی و فلسطین گفتگوهایی انجام دهد.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که لاوروف در سفر به پادشاهی سعودی با ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین و الجبیر دیدار خواهد کرد و بعد برای دیدار با ملک عبدالله دوم عازم اردن خواهد شد.

این سخنگو گفت که موضوع اصلی این گفتگوها اوضاع سوریه و تلاش‌ها برای برقراری مناطق امن، تشکیل هیات واحد مخالفان و دیگر مسائل منطقه‌ای و جهانی است.

ورود لاوروف همزمان شده است با اعلام پادشاهی سعودی در روز شنبه که طی آن هیچ مذاکره‌ای با قطر تا روشن شدن موضع این کشور برگزار نخواهد شد.

خبرگزاری قطر تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در روز شنبه را، که طی آن امیر قطر تمایل خود برای مذاکره را اعلام کرده، تحریف کرده است.

4 کشور سعودی، امارات، بحرین و مصر ا ارائه فهرست درخواست 13 گانه از قطر خواسته‌اند تا از پشتیبانی از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه دست بردارد.