.
.
.

آیفون ۸، چند روز پیش از رونمایی، با مشکلاتی روبروست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تازه‌ترین آیفون شرکت اپل قرار است روز سه‌شنبه رونمایی شود، اما این شرکت به دلیل مشکلات تولید ممکن است با کمبودهایی در طی ماه‌های آینده روبرو شود.

به گزارش روزنامه آمریکایی والستریت ژورنال، آیفون ۸ روز ۲۲ سپتامبر به طور رسمی برای فروش به بازار عرضه خواهد شد، اما این شرکت ممکن است نتواند تمام نیاز بازاربه این موبایل‌ برطرف کند.

موانعی که اپل در فرایند تولید خود دارد برنامه زمانبندی این شرکت را یک ماه به عقب انداخته است و شرکت پیمانکار «فاکس‌کان» که کار مونتاژ آیفون را در شهر ژنگژو در کشور چین انجام می‌دهد به تولید خود سرعت داده است. فاکس کان در ماه ژوئن اعلام کرد که ۲۵۰ هزار نفر را برای تولید آیفون استخدام کرده است.

بازار انتظارات زیادی از آیفون ۸ دارد و سرمایه‌گذاران امیدوارند که این محصول بتواند فروش اپل را باردیگر شکوفا کند و همین موضوع قیمت سهام این شرکت را در ماه‌های اخیر به شدت بالا برده است.

قیمت پایه آیفون ۸ معادل ۱۰۰۰ دلار برآورد شده که بسیار بالاتر از تلفن‌های همراه مشابه در بازار است.

تاخیر در تولید آیفون ۸ بخاطر بکارگیری از صفحه‌ تصویر جدید و حذف کلید خانه در این موبایل‌هاست.

از سال ۲۰۰۸ که اولین آیفون به بازار آمد، شرکت اپل همواره با مشکلات تولیدی روبرو بوده و هم اکنون مشکلات در تولید صفحه تصویر جدید آیفون ۸ باعث شده تا شرکت مونتاژ کننده آن در چین نتواند سطح تولید را بالا ببرد.