.
.
.

واکنش رهبر میانمار به انتقاد جهانیان از کشتار مسلمانان در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشتار اقلیت روهینگیا در میانمار انتقادات بین‌المللی را در جهان برانگیخت، سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی از "بی‌تفاوتی" آنگ سان سوچی مشاور دولتی میانمار در قبال این مسئله انتقاد کرده و برخی وی را در کشتار مسلمانان در میانمار مسئول عنوان کردند.

به گزارش منابع خبری، آنگ سان سوچی اتهام پاکسازی قومی روهینگیا را رد کرده و اصطلاح پاکسازی قومی را واژه‌ای بسیار تند و زننده در قبال وضعیت فعلی دانست.

به گفته وی مشکلاتی وجود دارد اما استفاده از اصطلاح پاکسازی قومی را بیش از اندازه تند و بی مورد توصیف کرد.

مشاور دولت میانمار گفت، در روهینگیا درگیری‌های زیادی صورت گرفته و در حال حاضر اگر خود مسلمان‌ها نیز بدانند که کسی از آن‌ها در حکومت حضور دارند او را خواهند کشت.

این در حالی است که گزارش‌های بسیاری از خشونت‌های مانند قتل و تجاوزهای گروهی توسط ارتش میانمار مخابره شده است.

یانگی لی، گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در میانمار نیز از آنگ سان سوچی مشاور دولت این کشور انتقاد کرد و گفت که سوچی از مسلمانان روهینگیا حمایت نکرده است.

در گزارش سازمان ملل آمده است که طی 10 روز گذشته 90 هزار تن از مسلمانان روهینگیا برای نجات جان‌شان به مرزهای بنگلادش فرار کرده‌اند.

آنگ سان سوچی دیپلمات، نویسنده و مدافع حقوق بشر میانمار است هم اکنون به عنوان نخستین مشاور دولتی میانمار و رهبر اتحادیه ملی برای دموکراسی در این کشور فعالیت می‌کند او همچنان برنده جایزه صلح نوبل است.