فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • راهکار جالب تایلند برای مبارزه با قاچاق زنان تایلندی توسط مردان خارجی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  تایلند برای مبارزه با قاچاق انسان، برای زنان تایلندی که با مردان خارجی ازدواج می‌کنند، کلاس‌های آموزشی رایگان درباره مسائل حقوقی و شیوه‌های درخواست کمک برگزار می‌کند.

  به گزارش ایندپندنت 30 آگوست 2017 گزارش کرد دولت تایلند تصمیم گرفت برای زنان تایلندی که با مردان خارجی ازدواج می‌کنند، کلاس‌های رایگان برگزار کند تا علاوه بر آموزش زیر و بم مسائل مربوط به ازدواج با خارجی‌ها، از قربانی و قاچاق شدن این زنان، به ویژه زمانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، جلوگیری کند.

  وزارت توسعه اجتماعی تایلند اعلام کرد که آستانه پذیرش جامعه این کشور به ازدواج زنان تایلندی با خارجی‌ها بالاتر رفته و برخی زنان، این کار را راهی برای بهتر شدن اوضاع اقتصادی‌شان می‌دانند. باتچاری آریاکول یکی از مقامات عالی‌رتبه وزارت توسعه اجتماعی تایلند گفت: «کلاس‌های ما به زنان می‌آموزد چگونه رفتار کنند، قوانین کشور مقصد را به آنها می‌آموزد و همچنین اقدامات ضروری قبل از مسافرت به آنها آموخته می‌شود.»

  باتچاری آریاکول که مسئول بخش مساوات حقوق زنان و مردان در وزارت توسعه اجتماعی تایلند است، افزود: «این اقدامات برای جلوگیری از فریب خوردن زنان تایلندی و ممانعت از قربانی شدن آنها توسط قاچاقچیان انسان است.»

  علیرغم اینکه اطلاعات جدیدی درباره تعداد زنان تایلندی که با خارجی‌ها ازدواج کرده‌اند، وجود ندارد لیکن بر اساس آمار سال 2004 بیش از 15 هزار زن تایلندی از یکی از مناطق فقیر در شمال شرق استان ایسان با خارجی‌ها ازدواج کرده و مجموعا 122 میلون بات برای خانواده‌هایشان ارسال کرده‌اند. ارزش کنونی این مبلغ چیزی حدود 3.7 میلیون دلار است.

  دوسادی ایوات، استادیار دانشگاه خون کائن که در طراحی این برنامه نقش داشت، درباره آن گفت: «این دوره شامل حقوق قانونی و شیوه‌های درخواست کمک از مقامات تایلندی مرتبط و همچنین درباره پیامدهای اختلاف فرهنگی میان زن و شوهر است.»

  این دوره به مدت هفته و به صورت رایگان برگزار می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران