.
.
.

سفر لاوروف به کویت برای حل بحران قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت، روز دوشنبه 28 اوت، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و هیات همراه او را به حضور پذیرفت. در این دیدار آخرین تحولات جهان عرب و منطقه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

حضور لاوروف در کویت در جریان سفر منطقه‌ای او به خلیج انجام می‌شود و قرار است در ادامه به کشورهای قطر و امارات هم برود. این سفر منطقه‌ای لاوروف تا ۳۰ اوت ادامه خواهد داشت.

لاوروف در دیدار با امیر کویت، از تلاش‌های میانجی‌گرانه این کشور برای حل بحران قطر، حمایت کرد و از تمامی طرف‌ها خواست تا مشکلات را در پای میز مذاکره حل و فصل کنند.

شیخ جابر المبارک الاحمد الصباح وزیر امور خارجه کویت هم در دیدار با لاوروف آخرین تحولات منطقه را مورد بحث قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، دو طرف در دیدارهای خود بر «روابط تاریخی و ممتاز دو کشور در تمام سطوح» تاکید کردند.

اگرچه مسکو چندین بار خبر میانجیگ‌ری خود در بحران قطر را تکذیب کرده است، اما به گفته ناظران تلاش‌های این کشور بعد درخواست قطر از روسیه برای تحویل اسلحه به این کشور افزایش یافته است.

به گفته الکسی سولوماتین، سفیر روسیه در کویت، «این دیدار در چارچوب حمایت روسیه از تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران خلیج و بررسی بحران سوریه انجام می‌شود».

شماری از کشورهای عربی از جمله پادشاهی سعودی، امارات، بحرین و مصر 5 ماه ژوئن روابط خود را با قطر قطع کردند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی خود، متهم کردند.