.
.
.

۱۰ شهر آمریکا که نام عربی دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لبنان، نیوهمشایر. دمشق، مریلند. بغداد، فلوریدا. این نام شهرهایی در ایالات متحده آمریکاست که نام خود را از شهرهای عرب و مسلمان گرفته‌اند.

اگرچه این شهرها در حال حاضر هیچ ارتباطی با جهان عرب ندارند، اما تاریخ آنها به مهاجران عربی برمی‌گردد که به آمریکا مهاجرت کرده و نام زادگاه خود را بر زمینی نهادند که در آن مستقر شدند.

در این مقاله به ۱۰ شهری اشاره می‌کنیم که نام آنها را می‌توانیم در جهان عرب ردیابی کنیم.

لبنان، پنسیلوانیا

لبنان نام شهری در ایالت پنسیلوانیاست که ۲۵۴۷۷ نفر جمعیت دارد. لبنان نام کشوری در خاورمیانه با ۴ میلیون نفر جمعیت است.

دمشق، مریلند

شهر دمشق در ناحیه مونتگمری در ایالت مریلند واقع و جمعیت آن ۱۱۴۳۰ نفر است. این شهر پایتخت کشور سوریه هم هست که اکنون ۶ سال است در آتش جنگ داخلی می‌سوزد.

بغداد، فلوریدا

بغداد شهر کوچکی در ناحیه سانتا روزا در ایالت فلوریدا با جمعیت ۱۴۹۰ است. این شهر همچنین پایتخت کشور عراق با بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت است.

اسکندریه، ویرجینیا

اسکندریه نام شهری در ایالت ویرجینیاست که جمعیت آن به ۱۵۵ هزار نفر می‌رسد. این نام دومین شهر کشور مصر نیز هست که جمعیت آن نزدیک به ۵ میلیون نفر است.

قاهره، ایلینویز

قاهره نام شهری در جنوبی‌ترین ناحیه ایالت ایلینویز است که بیش ۲ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر همچنین پایتخت کشور مصر است که جمعیت آن به بیش از ۱۹ میلیون نفر می‌رسد.

فلسطین، تکزاس

فلسطین نام شهری در ناحیه اندرسون در ایالت تکزاس است. این شهر ۱۸ هزار نفر جمعیت دارد. این نام سرزمینی در خاورمیانه هم هست که در اشغال کشور اسراییل می‌باشد.

بیت لحم، نیوهمشایر

شهر بیت لحم در ناحیه گرفتون در ایالت نیوهمشایر است و جمعیت آن به ۲۵۰۰ نفر می‌رسد. این شهر همچنین در کرانه باختری فلسطین هم قرار دارد که جمعیت آن به ۲۵ هزار نفر می‌رسد.

مکه، کالیفرنیا

مکه نام شهری در ناحیه ریورساید ایالت کالیفرنیاست که ۸۵۰۰ نفر جمعیت دارد. مکه همچنین در پادشاهی سعودی قرار دارد که خانه خدا در آن واقع است.

اردن، مینه‌سوتا

اردن نام شهری در ناحیه اسکات در ایالت مینه‌سوتاست، که ۵۴۰۰ نفر جمعیت دارد. این نام کشوری در خاورمیانه هم هست که جمعیت آن به حدود ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

صور، نیویورک

شهر صور در ناحیه سنه‌کا در ایالت نیویورک قرار دارد و جمعیت آن ۹۸۱ نفر است. این نام بندری در کشور لبنان هم هست.