.
.
.

تصویری.. مخترع زیردریایی دانمارکی جسد روزنامه‌نگار زن سوئدی همراهش را به آب انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مخترع دانمارکی به نام پیتر مادسن، جسد یک خبرنگار زن سوئدی را که به همراه او به زیر آب رفته بود تا از زیردریایی گزارش تهیه کند، به آب انداخت.

مقامات دانمارک می‌گویند پیتر ماسن گفته که "کیم وول" روزنامه‌نگار سوئدی در اثر یک حادثه فوت شده و او نیز جسدش را به آب انداخته است.

مقامات دانمارک در روز 11 آگوست 2017 اعلام کردند که در حال جستجوی یک زیردریایی دست‌ساز به نام نوتیلوس هستند که در تنگه اوریسند میان دانمارک و سوئد ناپدید شد. این زیردریایی که 18 متر طول دارد، 9 سال پیش ساخته شده و در آن زمان بزرگترین زیردریایی دست‌ساز به شمار می‌رفت.

نیروهای امداد، زیردریایی را زمانی که در حال غرق شدن بود، یافتند و توانستند علاوه بر نجات پیتر مادسن 46 ساله، زیر دریایی را نیز به ساحل بکشند، لیکن کیم وول، روزنامه‌نگار جوان سوئدی را که برای تهیه گزارش همراه پیتر مادسن به زیر آب رفته بود، پیدا نکردند.

پلیس دانمارک طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پیتر مادسن متهم به قتل غیرعمد در اثر سهل‌انگاری است. او به پلیس گفته که در نتیجه حادثه‌ای که درون زیردریایی رخ داد، کیم وول فوت شده و او نیز جسدش را در مکان نامعلومی در نزدیکی سواحل جنوبی کپنهاگ به آب انداخته است. او هیچ توضیحی درباره حادثه‌ای که منجر به فوت این روزنامه‌نگار جوان شد، نداد.

پلیس دانمارک گمان می‌کند که غرق شدن زیردریایی، به صورت عمدی رخ داده است. پیتر مادسن پیش از این گفته بود که کیم وول را در یکی از جزایر نزدیک کپنهاگ پیاده کرده است؛ موضوعی که بعدا دروغ بودن آن ثابت شد.