در طرح تروریستی نافرجام اسپانیا 120 سیلندر گاز برای انفجار آماده بودند

پلیس اسپانیا: اگر حمله موفق می‌شد شاهد حمامی از خون بودیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع امنیتی اسپانیا روز یکشنبه 20 اوت 2017 اعلام کردند، با خنثی شدن طرح بزرگ تروریستی، این کشور از کشته شدن صدها نفر و ایجاد حمامی از خون نجات یافت.

پلیس کاتالونیا روز یکشنبه اعلام کرد، هسته تروریستی مسئول حمله به بارسلون برای بمبگذاری به هدف ایجاد چندین انفجار در اسپانیا، 120 سیلندر گاز آماده انفجار تهیه کرده بودند. این تداراکات بزرگ برای حمله تروریستی در یک خانه در منطقه آلکانار، حدود 200 کیلومتری جنوب غربی کشور فراهم شده بود.

Advertisement

جوزف لوئیس تپروو، رئیس پلیس کاتالونیا، گفت:« جایی که مواد منفجره برای 2 یا سه اقدام تروریستی در شهر بارسلون در آن تهیه می‌شد، مشخص کردیم».

وی گفت نمی تواند نظریه فرار آخرین مظنون در حملات بارسلونا را رد کند . مظنون هنوز آزاد است و شاید از مرز اسپانیا به فرانسه عبور کرده است.

او افزود:« اطلاعات دقیقی در دست نداریم ولی بعید نمی دانیم که او از مرزها فرار کرده باشد».

پلیس پیشتر گفته بود که محققان هنوز بر این فرضیه عمل می کنند که 12 مظنون در حملات روز پنج شنبه بارسلون، 12دست داشتند. در حال حاضر پلیس در جستجوی یکی از مظنونان است و بقیه را بازداشت کره یا به قتل رسیدند.

آلبرت اولیا، سخنگوی پلیس، در مصاحبه با ایستگاه رادیویی محلی گفت :« اسم مظنون یونیس ابو یعقوب 22 ساله و در مراکش متولد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم