.
.
.

یک روزنامه اسپانیایی: قطر مراکز بنیادگرایی در اسپانیا را تامین مالی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه لاراثون اسپانیا در گزارشی فاش کرد که قطر در پوشش کمک به مرکزا اسلامی و مساجد اسپانیا و به ویژه در اقلیم کاتولونیا که در آن دو دو حمله مرگبار روی داده، بنیادگرایی در اسپانیا را تامین مالی می‌کند.

روزنامه لاراثون گزارش کرد قطر کمک‌های مالی خود به مراکز اسلامی را از طریق تجار ثروتمند در اختیار این مراکز قرار می‌دهد؛ موضوعی که به گسترش افراط‌گرایی در اسپانیا منجر شده است.

دو حمله مرگبار هفته گذشته در بارسلون که داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفت، نگاه‌ها را به سوی موضوع تامین مالی مساجدی که افراط‌گرایان به آن‌ها رفت و آمد دارند، جلب کرد.

گزارش روزنامه لاراثون فاش کرد مراکز اسلامی در اسپانیا به ویژه مساجد اقلیم کاتولونیا، کمک‌های مالی خارجی دریافت کرده و از سوی دوحه تامین مالی می‌شود. این روزنامه اسپانیایی، اقلیم کاتولونیا را منطقه‌ای توصیف کرد که به «مرکز بنیادگرایی و تروریسم» تبدیل شده است.

در گزارش لاراثون همچنین آمده است که مراکز اسلامی و مساجد اسپانیا به دلیل کمک‌های مالی که از سوی تجار ثروتمند دریافت می‌کنند، سال‌هاست که از سوی نهادهای امنیتی اسپانیا تحت نظر قرار گرفته‌اند.

براساس آمار موجود، 7 درصد جمیعت اسپانیا را مسلمانان تشکیل می‌دهد. بخش قابل توجه مسلمانان اسپانیا که تعدادشان حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر تخمین زده می‌شود، در اقلیم کاتولونیا زندگی می‌کنند.

در اسپانیا 1260 مرکز اسلامی وجود دارد که 256 مسجد از این تعداد در اقلیم کاتولونیا واقع شده‌اند.