.
.
.

ارتش یمن یک محموله اسلحه احتمالا ایرانی را ضبط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن که هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری این کشور هستند شنبه 19 اوت، موفق شدند یک محموله اسلحه و تجهیزات نظامی را که در حال ارسال به کودتاگران حوثی‌ بود، ضبط کند. گمان می‌رود این تسلیحات ایرانی باشند.

به گزارش العربیه، سرهنگ عبدالله الأشراف سخنگوی ارتش ملی یمن اعلام کرد که محموله اسحله و تجهیزات ارتباطی، که سعی می‌شد از طریق منطقه الریان در استان الجوف به سمت مناطق تحت سیطره حوثی‌ها قاچاق شود، توسط ارتش کشف و ضبط شد.

سرهنگ عبدالله الأشراف افزود: «گمان می‌رود این محموله اسلحه از ایران و از طریق استان المهره که با کشور عمان هم‌مرز است، وارد شده باشد».

یک خودرو از چهار خودرویی که این محموله را حمل می‌کردند نیز توقیف شد. سه خودروی دیگر از طریق منطقه الرمله به سمت استان صعده گریختند.

پیش از این و در جلسه فوق‌العاده شورای امنیت سازمان متحده درباره یمن که روز جمعه 18 اوت 2017 برگزار شد، عبدالملک المخلافی، وزیر امور خارجه دولت یمن با اشاره به اینکه «فرماندهان کودتاگر جنگ میلیاردها دلار به دست می‌آورند»، تاکید کرد که کودتاگران به دلیل حمایت مالی و لوجستیکی که از ایران دریافت می‌کنند، پیشنهاد صلح را رد می‌کنند.

وزیر امور خارجه دولت یمن گفت: «جنگ را گروهی به ما از طریق سرکشی در مقابل دولت قانونی، تحمیل کرد، دولتی که از سوی جامعه بین‌المللی به رسمت شناخته شده‌ است.»

او افزود: «در انتهای مذاکرات کویت، با پیشنهادات فرستاده ویژه سازمان ملل موافقت کردیم. فرماندهان کودتاگر جنگ، که میلیاردها دلار به دست می‌آورند، چگونه با پایان جنگ موافقت خواهند کرد؟»

عبدالملک المخلافی گفت: «یمن از تروریسم رنج می‌برد و ما با جامعه جهانی برای مبارزه با تروریسم همکاری می‌کنیم. کودتاگران به دلیل حمایت مالی و لوجستیکی که از ایران دریافت می‌کنند، پیشنهاد صلح را رد می‌کنند».