.
.
.

هند: قطر از گروه‌های مرتبط با تروریسم پشتیبانی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آژانس تحقیقات ملی هند اعلام کرد بخش بزرگی از اموالی که قطر به نام کمک به فعالیت‌های خیریه به منطبه مالابار ارسال می‌کند، در میان آژانس‌هایی توزیه می‌شود که با گروه‌های تروریستی در ارتباط هستند.

سایت «ماتروبهومی» به نقل از «آژانس تحقیقات ملی هند» گزارش داد که عاملان حملات در حیدر آباد و بنغالور، کمک‌هایی مالی از جمعیتی در استان کرالا دریافت کردند.

بنا بر این گزارش، اکثر سازمان‌های غیر دولتی، اموالی که دریافت کردند تنها روی کاغذ بود. همچنین بیشتر کارکنان این سازمان‌ها، به خاطر مظنون بودن به نقششان در جذب نیروی برای داعش در کشمیر، تحت نظر هستند.

این سایت افزود، جمعیت اصلی که در این پول‌ها را توزیع می‌کند، در پنج سال گذشته، در زمینه خدمات اجتماعی فعال بود و از صاحبان دفاتر، به عنوان پوششی برای دریافت پول از قطر، بهره می‌برد.

این در حالی است که ژوئن گذشته 7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به پشیتبانی از تروریسم متهم کردند.

سعودی، امارات، بحرین و مصر، فهرستی از 13 درخواست از قطر را ارائه داده بودند که کویت به عنوان میانجی در بحران این کشور، تسلیم مقام‌های دوحه کرده بود.

برای اجرای این خواسته‌ها ضرب‌الاجلی 10 روزه تعیین شده که روز 3 ژوئیه پایان یافت و طی این مدت، قطر پاسخ‌های خود به فهرست درخواست‌ها را تسلیم کویت کرد.

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر چهارشنبه 5 ژوئیه، با قرائت بیانیه چهار کشور عربی محور مبارزه با تروریسم، تاکید کرد که موضع چهار کشور، برپایه قوانین و میثاق‌نامه‌های بین‌المللی است و پاسخ قطر به خواسته‌های مطرح شده، منفی و بی محتوا بود.