.
.
.

راننده‌ای که چند نفر را در پاریس زیر گرفت پس از اصابت 5 گلوله دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه اعلام کرد پلیس این کشور روز چهارشنبه ۹ آگوست ۲۰۱۷ مردی را که گمان می رود عامل زیر گرفتن چند نفر در حومه پاریس باشد را دستگیر کرد.

ادوارد فیلیپ در جلسه مجلس نمایندگان پارلمان فرانسه گفت: "مردی متهم است خودرویی که در حمله اتوبان پاریس پولونی سور میر استفاده شده، را می‌رانده، دستگیر شد."

پیش از این یک مقام قضایی اعلام کرد مردی با خودروی خود به مجموعه‌ای از سربازان در حومه پاریس حمله کرده و آنها نیز او را به گلوله بسته‌اند. این مرد در اتوبانی در شمال فرانسه دستگیر شد.

در تصاویری که از محل حادثه منتشر شده‌اند یک خودروی بی ام دبیلو دیده می شود که هدف چند گلوله قرار گرفته است.

خبرنگار العربیة به نقل از رسانه‌های محلی گزارش کرد فرد دستگیر شده متولد سال ۱۹۸۰ است و هدف ۵ گلوله قرار گرفته است.

علیرغم اینکه فرد دستگیر شده مسلح نبود، در این عملیات که در مسیر A16 در منطقه مارکز و در نزدیکی بندر بولون سور میر انجام شد، یک نیروی پلیس نیز در تیراندازی بی‌رویه دیگر نیروهای پلیس زخمی شد.

منابع فرانسوی روز چهارشنبه از زیر گرفته شدن تعدادی افراد توسط یک خودرو و همچنین دستگیری فرد مهاجم خبر داده بودند. با اینحال مشخص نشد که آیا ارتباطی میان این هجوم و هجوم خودرو به سربازان فرانسوی وجود دارد یا خیر. در نتیجه هجوم خودرو به سربازان ۶ نفر زخمی شدند و حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شد.

این هجوم ساعت ۸ صبح به وقت محلی رخ داد و در آن یک خودرو در یک خیابان تنگ به سرعت به سوی مجموعه‌ای از سربازان که برای گشت از مقر خود خارج شده بودند، حرکت کرده و تعدادی از آنها را زیر گرفت.

یک مقام‌ محلی در یک گفتگوی تلویزیونی این حادثه را اتفاقی "بدون شک خصمانه" توصیف کرد لیکن پلیس فرانسه اعلام کرد که این حادثه" گمان می‌رود عمدی باشد."