.
.
.

ترامپ کره شمالی را تهدید به «آتش و خشم» کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفت تهدیدهای حکومت دیکتاتوری کره شمالی را با «آتش و خشمی» پاسخ خواهد داد که جهان مشابه آن را تا کنون ندیده است.

سخنان ترامپ، که به حمله اتمی تعبیر شده است، روز سه شنبه و پس از آن بیان شد که مقامات امنیتی آمریکا به این نتیجه رسیدند کره شمالی موفق به ساخت کلاهک اتمی برای موشک‌های خود شده است که به وسیله آن می‌تواند ایالات متحده و متحدان این کشور را هدف قرار دهد.

ترامپ در سخنان کوتاهی در زمین گلف خود در شهر بدمینستر در ایالت نیوجرسی گفت: «کره شمالی بهتر است دیگر ایالات متحده را تهدید نکند. آنها با آتش و خشمی روبرو خواهند شد که جهان تاکنون ندیده است».

این سخنان شباهت زیادی به اعلامیه‌های کره شمالی دارد که در ماه‌های اخیر منتشر شده است.

کره شمالی در ماه ژوییه ۲۰۱۶ در واکنش به تصمیم آمریکا برای قرار دادن سیستم دفاع موشکی تاد در کره جنوبی، تهدید کرد که سئول، پایتخت کره جنوبی را به «دریایی از آتش» تبدیل خواهد کرد.

در ماه مارس ۲۰۱۳ یک ژنرال کره شمالی گفت که با موشک‌های اتمی خود شهر واشنگتن در آمریکا را به «دریای آتش» تبدیل خواهد کرد.

در آوریل ۲۰۱۲ کره شمالی ضمن حمله لفظی به رییس جمهوری کره جنوبی تهدید کرد این کشور را با «تندرهای تلافی‌جویانه» مورد حمله قرار خواهد داد.

در ماه مه ۲۰۱۰ سئول در یک تحقیق بین‌المللی کره شمالی را مسئول حمله اژدری به یک کشتی جنگی این کشور کرد که منجر به کشته شدن ۴۶ ملوان شد. پیونگ‌یانگ ضمن تکذیب آن تهدید کرد دست به «حمله فیزیکی فوری» علیه این کشور خواهد زد.