.
.
.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن وارد اردن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن پس از پایان سفرش به عُمان در راستای تلاش برای احیای رایزنی‌های صلح یمن، شامگاه یکشنبه 6 اوت وارد اردن شد.

ولد الشیخ قرار است دوشنبه با «عبدالله دوم» پادشاه اردن هاشمی دیدار و در‌باره صلح در یمن و تشدید تلاش‌های منطقه‌ای برای توقف جنگ در این کشور گفت‌وگو کند.

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن همچنین پس از ورود به اردن با «عبدالملک المخلافی» وزیر امور خارجه دولت قانونی یمن و رئیس هیأت مذاکرات این دولت که در اردن بسر می‌برد، دیدار کرد.

مخلافی در صفحه توییتر خود نوشت که در دیدار با ولد الشیخ بر حمایت دولت قانونی یمن از تلاش‌های وی و ضرورت ملزم کردن کودتگران حوثی و علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور مخلوع یمن به شرایط صلح تأکید کرده است.

وی یکشنبه پس از دیدار با مقامات عُمانی اعلام کرد که نشانه‌هایی درباره احتمال برگزاری دیدار طرف‌های بحران یمن در عمان وجود دارد و از جمله طرح‌های مطرح شده برای حل بحران یمن نیز وارد کردن کمک‌های انساندوستانه از طریق گذرگاه «الحدیده» است.

فرستاده سازمان ملل در یمن همچنین گفت: «ما خواهان آن نیستیم که بندر حدیده به نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی تحویل داده شود بلکه ما می‌خواهیم طرف سومی که سازمان ملل آن را تعیین می‌کند این بندر را مدیریت کند».

ولد الشیخ احمد قرار است روز سه‌شنبه به ریاض سفر کند تا با عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری قانونی یمن دیدار کند.