.
.
.

شاخص سهام آمریکا از مرز 22 هزار واحد گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاخص سهام داوجونز روز چهارشنبه 2 اوت از مرز 22 هزار واحد عبور کرد و رکود تازه‌ای را در بازار پررونق سهام والستریت آمریکا برجای گذاشت. سرمایه‌گذاران بر این باور هستند که بازگشت رونق به اقتصاد جهانی می‌تواند رشد نه چندان قوی بازار آمریکا را جبران کند.

در طول سال جاری بازار سهام 32 بار به نقطه اوج رسیده و میزان افت سهام هرگز از 3 درصد بیشتر نبوده و میزان التهاب در بازار از هرزمان دیگر کمتر است.

افزایش مداوم شاخص سهام بیش از هرچیز مدیون افزایش درآمد شرکت‌های آمریکایی است و پیش بینی می‌شود که در سه ماهه آینده نیز این قوت همچنان باقی خواهد ماند.

در پی اعلام عملکرد سه ماهه شرکت اپل در روز سه‌شنبه و فروش بیش از انتظار iPad و Mac، شاخص سهام بورس والستریت نیویورک از مرز 20 هزار گذشت و در روز چهارشنبه به 22016 واحد رسید. حضور قوی شرکت‌های مکدونالدز و بوئینگ هم به صعود شاخص کمک کردند.

سرمایه‌گذاران بازار سهام روی دلار ضعیف حساب می‌کنند و امیدوارند که کاهش ارزش دلار نسبت به ارزهای دیگر در 6 ماهه آینده بر روند افزایش صادرات آمریکا تاثیر مثبتی داشته باشد.

سیاست اقتصادی دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا برای کاستن از مالیات‌ها، افزایش بودجه عمرانی و کاستن از مقررات تجاری به تجدید حیات اقتصاد آمریکا و بالا رفتن شاخص سهام کمک کرده است.