.
.
.

تصویری...کوچکترین جزیره جهان با تنها یک ساختمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جزیره اسقف کوچکترین جزیره جهان است که بر روی آن ساختمانی ساخته شده است. این جزیره که در مجمع الجزایر سیلی در اقیانوس اطلس واقع شده، بخشی از شهرستان کورنوال بریتانیا است و 45 کیلومتر از سواحل بریتانیا فاصله دارد.

در این جزیره که تنها 16 متر طول و 46 متر عرض دارد، یک فانوس دریایی به ارتفاع 35 متر ساخته شده است. بنای اولیه این فانوس دریایی در سال 1847 و پیش از آنکه به پایان برسد، توسط امواج اقیانوس از بین رفت. بنای فعلی در سال 1858 ساخته شده و فانوس دریایی موجود در آن برای اولین بار در 1 سپتامبر همان سال روشن شد.

آب‌های پیرامون این جزیره مملو از صخره‌هایی است که در طول قرن‌ها تعداد بیشماری کشتی با آنها برخورد کرده و آن منطقه را به گورستان کشتی‌ها مبدل کرده بود. این موضوع در گزارشی که دوک کورنوال در سال 1818 ارائه کرد ذکر شده است. لذا پیشنهاد شد یک فانوس دریایی مانند فانوس دریایی ادیستون در همان منطقه ساخته شده بود، روی صخره اسقف نیز ساخته شود.

فانوس دریایی جزیره اسقف در سال 1992 با هزینه‌ای بالغ بر 64,889 پوند بازسازی شد. این مبلغ در آن زمان معادل 6,507,000 پوند در سال 2015 ارزش داشت.

جزیره اسقف در کتاب رکوردهای گینس به عنوان کوچکترین جزیره جهان که یک ساختمان روی آن ساخته شده ثبت شد. گرینلند با 2,130,800 کیلومتر مربع بزرگترین جزیره جهان به شمار می‌رود.