.
.
.

ترامپ کنگره را مسئول تبعات تحریم‌های روسیه دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس مجهوری آمریکا، پنجشنبه 3 اوت اعلام کرد که سطح روابط میان واشینگتن و مسکو پس از تصویب تحریم‌های جدیدی علیه روسیه در کنگره آمریکا، کاهش یافته و به شکل بی سابقه‌ای «خطرناک» شده است.

ترامپ در توییتر نوشت: «روابط ما به روسیه به سطح بسیابقه و خطرناکی کاهش یافته است». او سپس افزوده»: «در این زمینه می‌توانید از اعضای نگره تشکر کنید، آن‌ها همان افرادی هستند که نمی‌توانند برای شما برنامه‌ای برای بیمه درمانی ارائه دهند».

رئیس جمهوری آمریکا یک روز پس از آن‌که به شکلی مردد، قانون تحریم‌های روسیه را که به تصویب کنگره رسیده بود، امضا کرد، با خشم علیه این قانون سخن گفت و آن را «آکنده از عیب و نقص» توصیف کرد. او اظهار داشت که برخی بندهای این تحریم‌ها «بر خلاف قانون اساسی» است.

در قانون جدید اختیار رئیس‌جمهوری آمریکا برای لغو تحریم‌ها محدود شده و به این ترتیب دست دونالد ترامپ در کاهش یا لغو بعضی از تحریم‌های روسیه بسته‌تر شده است.

تحریم‌های تازه بر روسیه بابت رفتارش در شرق اوکراین، حمایتش از حکومت بشار اسد در سوریه و اتهام مداخله در انتخابات اخیر آمریکاست. ادعایی که در آخرین هفته‌های دولت باراک اوباما مطرح شد و حالا مجلس نمایندگان و مجلس سنا جداگانه و همین‌طور پلیس فدرال آمریکا در حال تحقیق درباره آن هستند.

تحریم‌های روسیه محدودیت تازه‌ای بر پروژه های نفت و گاز اعمال می‌کند و بر خط لوله «نورد استریم 2» از روسیه به آلمان اثر می‌گذارد که به همین دلیل باعث نگرانی اروپایی‌ها شده است.