فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مجلس سنای آمریکا «کریستوفر رای» را برای ریاست FBI انتخاب کرد

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه 1 اوت کریستوفر رای را به مدیریت پلیس فدرال آمریکا، FBI برگزید. سه ماه پیش دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا جیمز کومی، رییس سابق اف.بی.آی را از کار برکنار کرد.

  انتخاب این وکیل دعاوی به ریاست پلیس فدرال آمریکا بدون هیچ‌گونه اختلافی انجام شدو در رای گیری، او از حمایت هردو حزب در سنا برخوردار بود. او به نمایندگان مجلس گفت در صورت هرگونه اعمال فشار سیاسی از مقام خود استعفا خواهد داد.

  سنای آمریکا با 92 رای موافق در مقابل 5 رای مخالف، به ریاست پلیس فدرال برگزید. او در مرحله‌ای دشوار این مقام را به عهده می‌گیرد.

  برکناری کومی از ریاست پلیس فدرال آمریکا این اتهام را مطرح کرد که ترامپ قصد دارد جلوی تحقیقات در باره ارتباط روسیه با همکاران او در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری را بگیرد.

  اولین چالش پیش روی رای، تضمین استقلال 30‌هزار نیروی پلیس این کشور است. او به قانونگذاران اطمینان داد که مدیری مستقل خواهد بود و از کسی پیروی نخواهد کرد.

  رای 50 سال دارد و از خانواده‌ای با سابقه وکالت آمده، تحصیلات خود را در رشته حقوق در دانشگاه ییل به پایان رسانده و مدت‌ها در سمت دادستان کل وزارت دادگستری آمریکا خدمت کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران