فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فاکس نیوز: آمریکا موشک قاره پیما آزمایش می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» سه‌شنبه 1 اوت گزارش داد که ایالات متحده پس از آزمایش سامانه دفاعی «تاد» در دو روز گذشته، قرار است موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) را مورد آزمایش قرار دهد.

  بنا بر این گزارش، کم‌تر از یک هفته پس از پرتاب موشک قاره پیما توسط سوی کره شمالی، نیروی هوایی آمریکا قصد دارد تا عصر چهارشنبه 2 اوت یک فروند موشک ICBM را آزمایش کند.

  بنابراین گزارش، قراراست این موشک بالستیک قاره پیما از نوع Minuteman-3 ازپایگاه وندنبرگ واقع در ایالت فلوریدا پرتاب شود.
  این چهارمین آزمایش از این نوع موشک بالستیک قاره پیما توسط آمریکا در یک سال گذشته است.

  مارک گراف سخنگوی نیروی هوایی آمریکا در این باره گفت: «این آزمایش از مدت ها قبل برنامه ریزی و یک آزمایشی است که طبق روال عادی صورت می‌گیرد و قرار است مسیر آزمایشی چهار هزار مایلی بر فراز اقیانوس آرام را بپیماید».

  گراف افزود: «نیروی هوایی با این پرتاب ارزیابی خواهد کرد که تا چه میزان می تواند به توان ICBM به عنوان یک عامل بازدارنده هسته‌ای تکیه کند».

  فاکس نیوز در گزارش خود ادامه داد: «آمریکا شمار چشمگیری موشک بالستیک هسته‌ای دارد که 400فروند موشک ICBM را در سیلوهایی در پایگاه‌های نیروی هوایی خود در ایالت هایمونتانا، وایومینگ و داکوتای شمالی نگهداری می‌کند. همچنین آمریکا دارای توانایی پرتاب موشک‌های بالستیک قاره پیما از برخی از زیردریایی های است و علاوه بر آن قادر است بمب‌های اتمی خود را توسط ناوگان بمب‌افکن‌های ب-2 و ب-52 حمل و پرتاب کند».


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران