فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری..پس از 5 سال اولین کمک‌های انسانی به شهرکی در حومه دمشق

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  نخستین محموله کمک های بشر دوستانه روز دوشنبه 31 ژوئیه 2017 وارد شهرک «النشابیه» در غوطه شرقی واقع در حومه دمشق پایتخت سوریه شد.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع سازمان ملل، نخستین محموله کمک‌های بشر دوستانه شامل چند تن مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و پوشاک برای اولین بار پس از پنج سال محاصره، به شهرک «النشابیه» واقع در منطقه غوطه شرقی رسید.

  شهرک «النشابیه» که در غوطه شرقی حومه دمشق واقع شده، جزو مناطقی است که اخیرا در توافق میان روسیه، ایران و ترکیه به عنوان منطقه خالی از تنش و درگیری شناخته شد این شهرک حدود 5 سال است که در محاصره نیروهای بشار اسد قرار دارد.

  کمک‌های بشر دوستانه زیر نظر نمایندگان گروه‌های مخالف با نظارت سازمان ملل تحویل داده می‌شود.

  یک منبع از سازمان ملل گفت: «تاکنون تعداد 7200 نفر از محاصره شدگان توانستند از کمک‌های انسانی سازمان ملل به ویژه غذا و پوشاک استفاده کنند.

  در همین حال روسیه نیز روز سه شنبه اعلام کرد که نخستین محموله کمک‌های بشر دوستانه حاوی 10 تُن مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به غوطه شرقی واقع در ریف دمشق رسید.

  به گزارش اسپوتنیک، به نقل از مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه، این کمک‌های بشر دوستانه زیر نظر نمایندگان گروه‌های مخالف در ایست بازرسی پلیس روسیه در منطقه اردوگاه الوافدین تحویل داده می‌شود و سپس با حضور نمایندگان مخالفان به شهر دوما فرستاده می‌شود.

  پیشتر وزارت دفاع روسیه از استقرار 2 ایست بازرسی و 4 ایستگاه نظارتی توسط پلیس نظامی این کشور در غوطه شرقی دمشق خبر داده بود.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران