.
.
.

پوتین دستور خروج 755 دیپلمات آمریکایی را از خاک روسیه صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه یکشنبه 30 ژوئیه اعلام کرد که 755 دیپلمات آمریکایی باید خاک روسیه را ترک کنند.

این اقدام در واکنش به تحریم‌های اعمال شده از سوی واشینگتن علیه مسکو صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پوتین در مصاحبه‌ای که بخش‌هایی از آن را شبکه «روسیه 24» پخش کرد، هرگونه تحول مثبت در روابط با آمریکا را در «آینده نزدیک» بعید دانست.

پوتین گفت: «به امید تغییر وضعیت و بهبود آن، مدت زمان زیادی منتظر ماندیم، اما به نظر می‌رسد در آینده نزدیک، اوضاع تغییر نکند».
پوتین ادامه داد که باید 755 دیپلمات آمریکایی، خاک روسیه را ترک کنند.

روز جمعه وزارت امور خارجه روسیه بخش‌نامه‌ای برای کاهش کارکنان در سفارتخانه و کنسولگری‌های آمریکا به 455 دیپلمات از اول سپتامبر صادر کرده بود.

پوتین افزود: «بیش از هزار تن در نمایندگی‌های دیپلماتیک آمریکا در روسیه مشغول به کار هستند. 755 تن از آن‌ها باید به فعالیت‌های خود در روسیه پایان دهند».

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه روسیه، این کاهش شمار دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه، شمار آن‌ها را همسان تعداد دیپلمات‌های روس حاضر در ایالات متحده می‌کند.

مجلس سنای آمریکا، پنجشنبه 27 ژوئیه، لایحه تحریم روسیه را به اتهام دخالتش در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر ایالات متحده، تصویب کرد. این لایحه که پیش از آن به تصویب مجلس نمایندگان رسیده بود، برای امضای نهایی و تبدیل شدن به قانون، تسلیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شد. کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ قصد دارد قانون را امضا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم