.
.
.

استرالیا یک توطئه تروریستی برای ساقط کردن هواپیمایش را خنثی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا، روز یکشنبه 30 ژوئیه 2017 اعلام کرد که پلیس این کشور توطئه ای برای ربودن یک و سپس ساقط کردن آن را خنثی کرده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که بخش ضد تروریسم پلیس این کشور 4 نفری که در اطراف شهر سیدنی مشغول طراحی توطئه‌ای برای ساقط کردن یک هواپیما بودند را بازداشت کرده است.

«مالکوم ترنبول» که بامداد یکشنبه در حضور خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: «می‌توانم به شما بگویم که شب گذشته عملیات بزرگی علیه تروریسم با موفقیت انجام شد و در جریان این عملیات یک «توطئه تروریستی» برای ساقط کردن یک هواپیما خنثی شد».


ترنبول افزود: «بنا به توصیه آژانس‌های اطلاعاتی و امنیتی استرالیا از روز پنجشنبه تدابیر امنیتی بیشتری در داخل تمامی فرودگاه‌های استرالیا بویژه فرودگاه سیدنی اتخاذ شده است».

نخست وزیر استرالیا گفت :«تدابیر شدید امنیتی ناشی از این توطئه ترورریستی بر روند فعالیت فرودگاههای بین المللی استرالیا را تحت تاثیر قرار داده بود».

در همین حال اندرو کولفن، رئیس پلیس فدرال استرالیا نیز در یک کنفرانس خبری گفت: «طی روزهای گذشته دستگاه اطلاعاتی امنیتی ما مطلع شده بود که عده‌ای در حال تدارک یک حمله تروریستی از راه قرار دادن بمب ساعتی هستند به همین دلیل پلیس آگاهانه و دقیق عمل کرد و 4 نفری که برای این هواپیماربایی توطئه می‌کردند را بازداشت کرد.


وی گفت این افراد از افکار تندروها الهام گرفته بودند اما هنوز تحقیق و بررسی لازم برای رسیدن به افرادی این طرح تروریستی را حمایت می‌کردند، ادامه دارد.

کولفین گفت :«در حال حاضر اطلاعات دقیقی در باره زمان تعیین شده و مکان در نظر گرفته شده برای این حمله تروریستی در دست نداریم».

در جریان عملیات امنیتی شب گذشته در اطراف سیدنی، پلیس استرالیا به 5 خانه یورش برد و 4 تن را بازداشت کرد.

پلیس استرالیا اعلام کرد هنوز مشخص نیست که افراد بازداشت شده به کدام جریان تندرو وابسته‌اند.