.
.
.

ترامپ: حزب‌الله لبنان با حمایت ایران فجایع سوریه را تشدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه 25 ژوئیه پس از دیدار با سعد حریری، نخست وزیر لبنان، گفت «حزب‌الله» تهدیدی برای تمام منطقه خاورمیانه است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ در نشست مشترک خبری با حریری در باغ کاخ سفید گفت: «حزب الله تهدیدی برای لبنان، برای مردم لبنان و تمام منطقه است و فاجعه انسانی در سوریه را با کمک ایران تشدید کرده است».

در پاسخ به سوالی در باره تحریم حزب الله لبنان، ترامپ گفت: «من ظرف 24 ساعت آینده در این باره تصمیم خواهم گرفت. من با مقامات با تجربه نظامی و دیگر مقامات مشورت خواهم کرد و به زودی تصمیم خود را خواهم گرفت».

ترامپ از تلاش‌های ارتش لبنان در حراست از مرزها و جلوگیری از نفوذ داعش و دیگر گروه‌های «تروریستی» تمجید کرد و قول داد کمک‌های آمریکا به لبنان ادامه خواهد داشت. او گفت: «کمک‌های آمریکا شناسایی ارتش لبنان را به عنوان تنها مدافع وحدت این کشور تضمین خواهد کرد».

او بشار اسد رییس جمهوری سوریه را متهم کرد که «وحشیانه‌ترین» جنایت‌ها را علیه بشریت انجام داده و قول داد جلوی این رژیم را در حمله‌های شیمیایی خواهد گرفت. او گفت : «من از اسد خوشم نمی‌آید. من فکر می‌کنم او کار وحشتناکی علیه کشورش و بشریت انجام داده است».

در این نشست خبری حریری نیز گفت در مورد فشار پناهجویان سوری بر لبنان با ترامپ گفتگو کرده و از کمک‌های واشنگتن به ارتش کشورش سپاسگزاری کرده است.