.
.
.

عبور قیمت یورو برای اولین بار از مرز پوند استرلینگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با دوران اوج تعطیلات تابستانی و پیش‌بینی سفر هزاران نفر از شهروندان بریتانیا به نقاط مختلف اروپا، قیمت یک پوند استرلینگ برای اولین بار به کمتر از یک یورو رسید.

در آغاز تعطیلات هفته گذشته هر گذشته 1.11 یورو اعلام شده بود با اینحال در بسیاری از صرافی‌ها برای اولین بار، یک پوند به قیمتی کمتر از یک یورو معامله شد.

پیش‌بینی می‌شود سقوط قیمت پوند، هزینه‌های سفر بریتانیایی‌ها به نقط مختلف اروپا، خاورمیانه و دیگر نقاط جهان را افزایش دهد. این افزایش هزینه‌ها به ویژه در دبی که سالانه مقصد صدها هزار بریتانیایی است، پیش‌بینی می‌شود.

روزنامه محلی ایونینگ استاندارد لندن گزارش کرد بسیاری از صرافی‌ها، پوند را با قیمتی کمتر از یک یورو معامله می‌کنند. صرافی‌های موجود در فرودگاه‌های بریتانیا به ازای هر پوند تنها 88 سنت می‌پردازند و این قیمتی که در تاریخ معاملات پولی سابقه ندارد.

این روزنامه با توجه به کاهش قیمت پوند به مسافران توصیه کرده از تبدیل پوند به یورو در صرافی‌های فرودگاه‌ها خودداری کنند. براساس آمارهایی که ایونینگ استاندارد منتشر کرده، 2.4 میلیون شهروند بریتانیایی تعطیلات تابستانی خود را در شهرهای اروپایی می‌گذرانند.

قیمت پوند پیش از این نیز در مقابل یورو به شدت کاهش یافته بود. این اتفاق همزمان با آغاز گفتگوها برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رخ داد، با اینحال قیمت پوند در آن زمان به کمتر از یک یورو نرسید.

سالانه صدها هزار شهروند خلیجی نیز برای گذران تعطیلات به لندن می‌روند. بخشی قابل توجهی از آنها، در ادامه سفر خود، از لندن به دیگر شهرهای اروپایی می‌روند. پاریس که با هواپیما تنها دو ساعت و با خودرو 6 ساعت با لندن فاصله دارد، یکی از مقاصد محبوب شهروندان کشورهای خلیجی است.