.
.
.

سناتوری که "الله أكبر" را برای آمریکائیان تفسر کرد دچار سرطان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از مشهورترین و پر تجربه‌ترین سناتورهای آمریکا که با ظهور خود در سال 2013 در یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی از بکارگیری "الله اکبر" توسط رزمندگان سوری دفاع کرده آن را نشانه تروریسم نداست اینک دچار سرطان مغز از نوع کشنده شده است.
جان مک‌کین در سال 2013 پس از ملاقات با اعضای ارتش آزاد سوریه در مرز این کشور با ترکیه ضمن دفاع از سر دادن شعار "الله اکبر" توسط اعضای این گروه سوری طی عملیاتی که انجام می‌دهند آن را با "خدا را شکر" در مسیحیت یکی دانست و اعلام کرد که ارتش آزاد یک گروه میانه‌رو است.


دفتر مک‌کین با صدور بیانیه‌ای که خبرگزاری‌ها آن را مخابره کردند اعلام کرد که گزارش‌های پزشکی منتشر شده در چهارشنبه گذشته نشان می‌دهد که او دچار سرطان شده است. همچنین بیمارستان "مایو کلینیک" در ایالت آریزونا در بیانیه‌ جداگانه‌ای ضمن شرح بیماری مک‌کین از تمومور نوع "Glioblastoma" رنجی می‌برد.
این نوع تومور کشنده‌ترین انواع تومورهای مغزی بدخیم است که هفته گذشته ضمن انجام جراحی برای برداشتن لخته خون در منطقه فوقانی چشم چپ مک‌کین کشف شد.

 جان مک‌کن با دخترش میگان
جان مک‌کن با دخترش میگان


جان مک‌کین 82 ساله سناتور کنونی ایالت آریزونا است. او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 از سوی حزب جمهوری‌خواه نامزد این پست شد اما با اختلاف زیادی از سناتور باراک اوباما نامزد حزب دموکرات شکست خورد.
مک‌کین که هم اکنون ریاست کمیته نیروهای مسلح ایالات متحده برا بر عهده دارد یکی از هواداران سختگیری بیشتر ایالات متحده آمریکا با نظامی جمهوری اسلامی ایران است.