.
.
.

دومین ملاقات ترامپ و پوتین در حاشیه اجلاس گروه 20 رسانه‌ای نشده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس گروه 20 که در هامبورگ آلمان برگزار شد، علاوه بر دیدار رسمی، دیداری محرمانه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه داشت که پیشتر اعلام نشده بود.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید و مایکل آنتون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، سه‌شنبه 18 ژوئیه تایید کردند که ترامپ و پوتین در حاشیه مهمانی شامی که برای رهبران جهان در اجلاس گروه 20 در هامبورگ برگزار شده بود، یک دیدار خصوصی با یکدیگر داشتند.

این گفت‌وگو چند ساعت بعد از اولین دیدار رسمی آن‌ها در 7 ژانویه برگزار شد که قرار بود نیم‌ ساعت باشد اما 2 ساعت به درازا کشید.
ترامپ و پوتین هنگام ورود به اجلاس گروه 20 نیز با یکدیگر دست دادند و چند کلمه‌ای ردوبدل کردند.

آنتون مدت زمان دیدار دوم را مشخص نکرد، اما گفت که این دیدار غیررسمی بوده و نمی‌توان آن را یک «گفت‌وگو» نامید بلکه«یک گفت‌وگو در هنگام صرف شیرینی را نمی‌توان یک دیدار خواند».

روابط ترامپ و پوتین از زمان انتخابات آمریکا و هنگامی که ترامپ چند بار از پوتین به عنوان یک رهبر قوی تعریف کرد زیر ذره بین قرار گرفت.

مقامات اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که دولت روسیه در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا در سال 2016 دست به حمایت از ترامپ زده بود. ترامپ بارها این ادعاها را شبه برانگیز خوانده و هرگونه ارتباط بین ستاد انتخاباتی خود با مسکو را رد کرده است.