فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر امور خارجه فرانسه: بحران قطر در منطقه خلیج حل و فصل شود

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  ژان ایوز لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه در دیدار با شیخ محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی تاکید کرد مبارزه با تروریسم از طریق مبارزه با همه شیوه‌های حمایت و تامین مالی تروریسم، اولویت شماره یک است.

  ژان ایوز لو دریان در آخرین ایستگاه سفر خلیجی خود به امارات رفت و پس از دیدار با شیخ محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی به خبرنگاران گفت: « مبارزه با تروریسم از طریق مبارزه با همه شیوه‌های حمایت و تامین مالی تروریسم، اولویت شماره یک است.»

  او ابراز امیدواری کرد همه طرف‌های درگیر در بحران قطر در تلاش‌هایی که با هدف یافتن راه‌حلی برای این بحران در جریان است، مشارکت کنند تا این بحران در منطقه خلیج حل و فصل شود.

  ژان ایوز لو دریان روز شنبه 15 ژوئیه در ابتدای سفر خلیجی خود به دوحه پایتخت قطر سفر کرد و در یک نشست خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر بر ضرورت مقابله با گروه‌های تروریستی تاکید کرد. وزیر امور خارجه فرانسه در این نشست خبری افزود: «ما باید با تروریسم مقابله کنیم و همپیمانان ما نیز برای برای تحقق این موضوع بکوشند.

  او پس از قطر به پادشاهی عربی سعودی رفت و پس از دیدار با عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی، در اظهاراتی نقش این کشور در مبارزه با تروریسم و اندشیه‌های افراطگرایانه را ستود و گفت: «ما به نقش سعودی در مبارزه با تروریسم و افکار افراطی درود می‌فرستیم، سعودی توانمندی خود در رهبری مبارزه با تروریسم را نشان داد.»

  او همچنین بر حمایت کشور از تلاش‌های کویت میانجی‌گرانه تاکید کرد و افزود: «ما بار دیگر از میانجیگری کویت حمایت می‌کنیم، و خواستار ایفای نقشی پشتیبان هستیم و امیدواریم یافتن راه‌حل را میسر سازیم.»

  ژان ایوز لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه، سفر خلیجی خود را روز شنبه 15 ژوئیه از قطر آغاز کرد. او پس از آن به پادشاهی عربی سعودی، کویت و امارات متحده عربی رفت تا بتواند نقشی در یافتن راه‌حلی برای بحران قطر ایفا کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران