.
.
.

به پزشک ایرانی و خانواده‌اش اجازه ورود به خاک آمریکا داده نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به یک متخصص سرطان ایرانی که برای کار در بیمارستان کودکان شهر بوستون روز سه‌شنبه 11 ژوییه وارد فردوگاه بین المللی لوگان شده بود اجازه ورود به خاک آمریکا داده نشد و بعد از چند ساعت بازداشت، او به همراه خانواده‌اش به ایران باز گردانده شد.

به گزارش سایت آمریکایی «بوستون گلوب»، دکتر محسن دهنوی که روادید کار روادید کار در آمریکا دریافت کرده، 2 هفته پس از آن‌که دیوان عالی آمریکا رای به اجرای فرمان دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان 6 کشور عمدتا مسلمان، را داد از ورود به خاک آمریکا منع شد.

بنا بر این گزارش، سازمان حفاظت گمرک و مرز‌های آمریکا اعلام کرد ممنوعیت ورود این پزشک ایرانی ارتباطی با فرمان ترامپ نداشته است.

این سازمان در بیانیه خود آورده است: «بر اساس اطلاعاتی که در گمرک کشف شد این فرد غیرقابل ورود به خاک آمریکا تشخیص داده شد و این ارتباطی به فرمان اجرایی نداشت. براساس مقررات گمرک، افرادی که اجازه ورود به آمریکا را دریافت نمی‌کنند، با اولین پرواز باز گردانده می‌شوند».

بیمارستان کودکان بوستون روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد دکتر دهنوی «با ویزای کاری J-1 با همسر و 3 کودک خود قصد ورود به آمریکا را داشت. این بیمارستان امیدوار است این موضوع هرچه زودتر حل شود و دکتر دهنوی بتواند وارد خاک آمریکا شود».

سخنگوی سازمان حفاظت گمرک و مرزهای آمریکا اعلام کرد دکتر دهنوی و خانواده‌اش ساعت 9 شب سه شنبه با پرواز به ایران بازگردانده شدند.