.
.
.

به چه دلیل شما هرگز پولدار نمی‌شوید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بیشتر مردم جهان آرزو می‌کنند شب بخوابند و صبح روز بعد در پول غلت بزنند. با وجود آنکه مفهوم پولدار شدن مدت‌هاست که بخشی از زندگی جدید ما شده، اما چه می‌شود اگر بگوییم شما تمام مدت به راه اشتباهی می‌روید؟ راه‌های زیادی را برای پولدار شدن سریع نشان می‌دهند، اما بیشتر ما متوجه خطرهایی نیستیم که در مسیر این راه دشوار قرار دارد.

سایت «دمارج» با لوک لارتیو، کارشناس ارشد موسسه مالی «Shaw and Partners» گفتگو کرده است. لارتیو به دلایلی اشاره می‌کند که چرا ما هرگز پولدار نخواهیم شد و چه می‌توانیم بکنیم که آن را تغییر بدهیم.

شما صبور نیستید

دوست ندارم با شما مخالفت کنم، اما برای پولدار شدن باید خیلی صبر کنید. اگر چه بنظر می‌رسد بعضی یک شبه پولدار شده‌اند، اما وقتی خوب دقت می‌کنید سال‌های بسیاری را می‌بینید که آنها سعی کرده و شکست خورده‌اند، تا اینکه سرانجام بعد از آماده‌ شدن به فرصت مناسب می‌رسند.

نکته در این است که مردمان موفق مدت طولانی در بازی حضور دارند تا که موفق می‌شوند و هرگز عقب نشینی نمی‌کنند. منظورم تکرار کردن بی هدف نیست، بلکه ارزیابی دائمی، خودسازی و تجربه اندوزی است.

شما نابغه بعد از عمل هستید

شما ممکن است هزار نقشه بکشید، اما تا وقتی که دست به کار نشوید اتفاقی نمی‌افتد. از صندلی بلند شوید، فیلم دیدن و بازی کردن را کنار بگذارید و کار را شروع کنید. مهم نیست که «شما می‌دانستید که سهام افزایش خواهند یافت» و یا «آن فکر اقتصادی راه حل فلان مشکل است»، اگر آنقدر جرات داشتید که خودتان اول شروع می‌کردید شرط است.

شما از باختن می‌ترسید

رابرت آلن، مشاور معروف سرمایه‌گذاری می‌گوید: «چند نفر میلیونر را می‌شناسید که در حساب‌های پس‌انداز سرمایه گذاری کرده باشند؟».

اگر نمی‌توانید که خطر را اندازه‌گیری کنید و تحمل فشارها را داشته باشید، هرگز پولدار نخواهید شد. شما باید آماده دست بکار شدن و باختن باشید- در این راه فقط ساعت رولکس یا هواپیمای خصوصی نیست. چه در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنید، یا در املاک و یا کسب و کار خودتان، هیچ چیز ثابت نیست و همه چیز موقت است.

فرار از مالیات

تاریخ را بخوانید- سرمایه‌گذاری برای فرار از مالیات بدترین استراتژی سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری کنید که پول زیاد بسازید و مالیات فراوان بپردازید. این خیلی جالب‌تر از مالیات ندادن و باختن پول است. جان تمپلتن، میلیاردر قرن گذشته می‌گوید: «۴ کلمه سخت در سرمایه‌گذاری – این دفعه فرق می‌کند- است».

بدبین هستید

مثبت‌گرایی و خوشبینی نه تنها مفید که شرط اول کار است. اگر کارها مطابق میل شما پیش نمی‌رود و اگر شما باور نداشته باشید که کارها درست خواهند شد، به سختی می‌توانید انعطاف داشته باشید.

محال است کاری را بدون چشم انداز آینده بهتر شروع کنید، و یا به دیگران الهام بدهید در حالی‌که تمام مدت به نیمه خالی لیوان فکر می‌کنید.

وارن بافت، میلیاردر معروف می‌گوید: «به شما می‌گویم که راه پولدار شدن کدام است...بترسید وقتی دیگران حریص هستند، و حریص باشید وقتی دیگران می‌ترسند».