.
.
.

ویدیو.. مرسدس بنز خودروی ضد گلوله خود را بر روی یکی از مدیرانش آزمایش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت خودرو سازی مرسدس بنز برای امتحان قدرت شیشه‌های خودروهای ضد گلوله خود، دست به تجربه واقعی می‌زند؛ تجربه‌ای که در صورت شکست می‌تواند به قیمت جان یکی از مدیران شرکت تمام شود.

ویدیویی که اخیرا در شبکه‎های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که یکی از مدیران شرکت مرسدس بنز در یکی از خودروهای ضد گلوله تازه ساز شرکت می‌نشیند؛ آن هم در صندلی راننده.

پس از آن دو فرد مسلح اقدام به شلیک سنگین گلوله به شیشه جلویی خودرو می‌کنند، اما هیچ‌کدام از گلوله‌ها نتوانست از شیشه نفوذ کند و به داخل خودرو برود. و این‌گونه این شرکت خودرو سازی بین‌المللی به مشتریان خود نشان می‌دهد اطمینانش از محصولات خود تا حدی است که می‌تواند از مدیرانش برای آزمایش‌های قدرت و سلامت استفاده کند.

مرسدس بنز شرکت خودروسازی آلمانی است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتورهای درون‌سوز، همچنین ارائه خدمات مالی (لیزینگ و بیمه اتومبیل) و نیز تعمیر خودرو فعالیت می‌کند. شعار این شرکت «یا بهترین یا هیچ» است.

کارخانه مرکزی شرکت مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر اشتوتگارت واقع است.

این شرکت ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر-موتورن-گیزلشافت است، که در سال 1890 توسط گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ تأسیس شده بود. شاخه دیگر از مرسدس-بنز، کمپانی بنز آگ است، که در سال 1883 توسط کارل بنز راه‌اندازی شد.

در سال 1900 گوتلیب دایملر درگذشت و در سال 1902 پس از انعقاد قراردادی میان ویلهلم مایباخ و امیل جلینک، شرکت دی‌ام‌جی تولید اتومبیل با برند مرسدس، که از ابتدای نام دختر جلینک، یعنی مرسدس جلینک گرفته شده بود را، آغاز کرد.

در سال 1926 شرکت دایملر-بنز از ادغام دو شرکت دایملر-موتورن-گیزلشافت و بنز اند سی تأسیس شد. از تاریخ 28 ژوئن 1926 کارخانجات دو شرکت، تولیدات خود را، با برند مرسدس بنز، به بازار عرضه کردند.

در سال 1998 پس از ادغام دایملر-بنز با شرکت خودروسازی آمریکایی کرایسلر و تشکیل دایملرکرایسلر آگ، این شرکت مدیریت مرسدس-بنز را در اختیار گرفت. در سال 2007 در پی خریداری کرایسلر، توسط شرکت مدیریت سرمایه سربروس و انحلال دایملرکرایسلر، شرکت دایملر آگ تشکیل شد.

امروزه مرسدس بنز یکی از زیرمجموعه‌های شرکت دایملر آ گ به‌شمار می‌آید و همراه با فولکس واگن و ب‌ام‌و سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند، که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند.