.
.
.

حوثی‌ها تنها در یک ماه 165 شهروند استان تعز را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش سازمان‌های حقوق بشر یمن نشان می‌دهد، شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی‌عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن در ماه ژوئن 165 شهروند غیرنظامی را در استان تعز کشته و 426 نفر دیگر را زخمی کردند.

ائتلاف امدادهای بشری در آخرین گزاری که درباره اوضاع انسانی استان تعز در جنوب غربی یمن، منتشر کرد به کشته شدن 165 شهروند غیرنظامی و زخمی شدن 426 نفر اشاره کرد. براساس این گزارش، 98 خانواده، نان‌آور خود را از دست داده است. 13 کودک، 7 زن و 47 نفر از جوانان تعز در ماه ژوئن کشته شده‌اند. 10 کودک، 12 زن و 51 مردم جوان و همچنین 353 مرد بزرگسال که وظیفه نان‌آوری خانواده‌هایشان را بر عهده داشته‌اند، نیز در این مدت مجروح شدند.

به گزارش سازمان ائتلاف امدادهای بشری نبردهای ماه ژوئن در استان تعز، 558 کودک را تیم کرد و 668 نفر نیز نان‌آور خود را از دست داده‌اند. 21 مورد تخریب کلی و یا جزئی منزل مسکونی، خودرو خصوصی و عمومی و تاسیسات نیز در ماه ژوئن 2017 رخ داد.

این نهاد حقوق بشری در ادامه گزارش خود به استمرار قطعی خدمات آب و برق و نظافت در شهر و همچنین نبود خدمات بهداشتی و دارویی اشاره کرد. علیرغم شکسته شدن محاصره تعز در ماه آگوست گذشته، کماکان نهادها و سازمان‌های امدادی به این شهر نیامده‌اند.

در همین مدت شبه‌نظامیان حوثی 57 خانواده را ناچار به مهاجرت اجباری و ترک محل زندگی خود در مناطق حذران، الربيعي، التعزية، الشقب، ماتع، الخلوة در حومه جنوبی و غربی استان تعز کرده‌اند. این خانواده‌ها در نتیجه توقف فعالیت‌های نهادهایی که کمک‌های انسان‌دوستانه به تعز می‌فرستادند، تا کنون جایی برای اسکان و زندگی نیافته‌اند.

نبود خدمات بهداشتی در استان تعز و انتشار بیماری وبا اوضاع بهداشتی این استان را به شکل خطرناکی تحت تاثیر قرار داده است. در ماه ژوئن 86 نفر بر اثر وبا در تعز جان خود را از دست داده و 13 هزار 635 نفر دیگر به این بیماری مبتلا شده‌اند.