.
.
.

رئیس‌جمهور فیلیپین: به من نمک و سرکه بدهید تا داعشی‌ها را زنده زنده بخورم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از ربوده و کشته شدن دریانوردان فیلپینی توسط افراد مسلح تندرو، رودریگو دوترتی، رئیس جمهوری فیلیپین تهدید کرد که تندروها را زنده زنده خواهد خورد و سر آن‌ها را از بدن جدا خواهد کرد.

مقامات فیلیپین جسد دو دریانورد ربوده شده را روز چهارشنبه 5 ژوئن در منطقه مینداناو یافتند. این دو تن به همراه چهار نفر دیگر از سرنشینان یک کشتی حمل بار فیلیپینی نوامبر سال گذشته توسط افراد مسلح تندرو ربوده شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش فیلیپین مسئولیت این اتفاق را متوجه گروه ابوسیاف کرد که به آدم‌ربایی با هدف باج‌گیری مشهور شده و افراد مرتبط زیادی در منطقه دارد. این گروه به بریدن سر گروگان‌ها در صورت دریافت نکردن باج مشهور است.

رودریگو دوترتی، شامگاه چهارشنبه در حضور مقامات فیلیپینی گفت: «اگر بخواهید جگرهایشان را خواهم خورد. به من نمک و سرکه بدهید تا آنها را در حضور شما بخورم. من همه چیز را می‌خورم، حتی آنچه قابل خوردن نیست».

او در حالی که یک تلفن همراه که تصویر دو دریانورد کشته شده را نشان می‌داد، در دست داشت، گفت: «آیا اجازه خواهیم داد که اینان ما را به بندگی بگیرند؟»

دوترتی سال گذشته دستور عملیات نظامی وسیعی علیه گروه ابوسیاف و دیگر گروه‌های مسلح در جنوب کشور را صادر کرد.

گروه ابوسیاف، شبکه‌ای از افراد مسلح است که در دهه نود میلادی با حمایت مالی القاعده تشکیل شد و پس از آن به گروه‌هایی که برخی از آن‌ها در اقدامات خشونت‌آمیز و آدم‌ربایی فعالیت می‌کنند، تقسیم شد.

یکی از این گروه‌ها که در شهر ماروای حضور دارد، در ماه می 2017 با داعش بیعت کرد و به گروه‌هایی که علیه نیروهای امنیت فیلیپین می‌جنگند، پیوست.

با وجود عملیات نظامی با حمایت آمریکا که منجر به کشته شدن 460 نفر و آواره شدن بیش از 400 هزار نفر شد، این گروه هنوز بخش‌های از شهر ماروای در جنوب فیلیپین را در اختیار دارد.