.
.
.

خارج کردن غده 17.5 کیلوگرمی از شکم یک زن اماراتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروهی از پزشکان امارات متحده عربی توانستند در یکی از بیمارستان‌های دبی، غده‌ای‌ به وزن 17.5 کیلوگرم را از شکم یک زن اماراتی خارج کنند.

به گزارش روزنامه انگلیسی‌زبان "ذ نشنال" یک زن اماراتی 35 ساله، در بیمارستان لطیفه دبی تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان موفق شدند غده‌ای به وزن 17.5 کیلوگرم را از شکم او خارج کنند. ذ نشنال شغل این زن اماراتی را معلم گزارش کرده است.

این زن اماراتی روز جمعه 30 ژوئن 2017 به دلیل شکم درد حاد به بخش اورژانس بیمارستان لطیفه دبی مراجعه کرد و در همان روز تحت عمل جراحی قرار گرفت. آزمایشات اولیه نشان داد که او از کاهش فشار خون، ضربان قلب بالا و کاهش سطح هموگلوبین رنج می‌برد. این موضوعات تیم پزشکی بیمارستان لطیفه را به مداخله پزشکی فوری و انجام عمل جراحی، برای نجات جان بیمار واداشت.

دکتر امل القدرة، رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان لطیفه دبی گفت: «آزمایش‌ها نشان داد که حجم توده متورم بین 35 تا 40 سانتی‌متر است و این موضوع فشار بسیار زیادی به ارگان‌های داخلی جسم بیمار و از جمله ریه‌های او وارد می‌کرد، که این موضوع خطر زیادی برای بیمار داشت».

دکتر امل القدرة که این جراحی را انجام داده، افزود: « این زن یک نمونه بی‌سابقه است. غده‌ای که در بدن این زن یافت شد، بزرگترین‌نمونه‌ از نوع خود است که تا کنون در بیمارستان‌های تحت نظارت اداره کل بهداشت دبی یافت شده است».