فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر امور خارجه قطر به کویت رفت

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر به کویت رفت تا پاسخ کشورش به فهرست درخواست‌های 13گانه کشورهای عربی و خلیجی را به امیر کویت تحویل دهد.

  رسانه‌های کویت روز دوشنبه 3 ژوئیه 2017 اعلام کردند که وزیر امور خارجه قطر به کویت آمده تا پاسخ کشورش درباره درخواست‌های ارائه شده با هدف حل بحران قطر را به امیر کویت تحویل دهد. امیر کویت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح میانجی‌گری برای حل بحران قطر را بر عهده دارد.

  دولت کویت نیز روز دوشنبه 3 ژوئیه 2017 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر را به حضور پذیرفته است. وزیر خارجه قطر در این دیدار، پیام امیر قطر در زمینه "پاسخی که پیش از این حکومت قطر در پاسخ به فهرست درخواست‌های ارائه شده در اواخر ماه گذشته را در خود دارد. لذا حکومت کویت از کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، پادشاهی بحرین، و جمهوری عربی مصر درخواست می‌کند، مهلت ارائه شده به قطر را به مدت 48 ساعت تمدید کنند."

  کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، پادشاهی بحرین و جمهوری عربی مصر نیز با صدور بیانیه مشترکی، به درخواست امیر کویت برای اعطای مهلت 48 ساعته به قطر پاسخ مثبت دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران