فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بحرین: قطر باید به فهرست درخواست‌های ارائه شده پای‌بند باشد

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  شیخ احمد بن محمد آل‌خلیفه، وزیر امور خارجه پادشاهی بحرین، در گفتگوی تلفنی با رکس‌ تیلرسون، همتای آمریکایی‌اش، بر ضرورت پای‌بندی قطر به فهرست درخواست‌های 13گانه ارائه شده تاکید کرد.

  در تماس تلفنی روز یک‌شنبه 2 ژوئیه 2017 وزرای امور خارجه ایالات متحده آمریکا و پادشاهی بحرین، شیخ احمد بن محمد آل‌خلیفه تاکید کرد که قطر باید به فهرست درخواست‌های ارائه شده برای مبارزه با تروریسم، پای‌بند باشد.

  به گزارش خبرگزاری بحرین در این گفتگوی تلفنی، دو طرف درباره بحران قطر و راه‌حل‌هایی که منجر به امنیت و صلح در منطقه می‌شود، تبادل نظر کردند.

  وزیر امورخارجه بحرین تاکید کرد که قطر باید برای تحقق ثبات کشورها و ملت‌های منطقه و از بین بردن تروریسم و حامیان و تامین‌کنندگان مالی‌اش و همچنین برای برداشتن گامی در راستای توسعه و پیشرفت، به تعهدات پیشین خود و همچنین به درخواست‌های 13گانه‌ ارائه شده به این کشور پای‌بند باشد.

  سعودی، امارات، بحرین و مصر، فهرستی از 13 درخواست از قطر را ارائه داده بودند که کویت به عنوان میانجی در بحران این کشور، تسلیم مقام‌های دوحه کرده بود.

  برای اجرای این خواسته‌ها ضرب‌الاجلی 10 روزه تعیین شده که روز 3 ژوئیه پایان یافت که البته با درخواست کویت، این ضرب الاجل برای 2 روز تمدید شد.

  7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به پشیتبانی از تروریسم متهم کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران