فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واشنگتن هواپیمایی الاتحاد ابوظبی را از فهرست ممنوعیت‌های الکترونیک خارج کرد

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  مقامات هوانوردی آمریکا اعلام کردند شرگت هواپیمایی الاتحاد که متعلق به حکومت ابوظبی است را از فهرست ممنوعیت‌های الکترونیک خارج شده و مسافران پروازهای این شرکت اماراتی به مقصد آمریکا می‌توانند تجهیزات الکترونیکی خود را هنگام پرواز به همراه داشته باشند.

  به گزارش خبرگزاری فرانس‌پرس، شرکت هواپیمایی الاتحاد از فهرست ممنوعیت‌های الکترونیک که مقامات آمریکایی از 21 مارس 2107 به اجرا گذاشتند، خارج شد. الاتحاد اولین شرکت هواپیمایی است که از این فهرست خارج می‌شود.

  پیش از این مقامات هوانوردی آمریکا مسافران پروازهای 10 فرودگاه در 8 کشور عربی به همراه ترکیه را از به همراه داشتن لپ‌تاپ، تب‌لت و همه تجهیزات الکترونیکی که حجمی بزرگتر از یک تلفن همراه داشته باشد در حین پرواز منع کرده بودند، با این توجیه که ممکن است این تجهیزات بمب‌گذاری شوند.

  روز یک‌شنبه 2 ژوئیه 2017، دیوید لابان سخنگوی مرکز امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد، پروازهای شرکت هواپیمایی الاتحاد از فهرست این ممنوعیت‌ها خارج شد.

  به گفته دیوید لابان، رفع این ممنوعیت از هواپیمایی الاتحاد به دلیل آن است که فرودگاه ابوظبی همه اقدامات امنیتی اضافی را که آمریکا در 28 ژوئن درخواست کرده بود، اجرا کرد.

  سخنگوی مرکز امنیت داخلی آمریکا افزود: «ما به شرکت الاتحاد به خاطر اجرای سریع اقدامات امنیتی اضافی تبریک می‌گوییم. آن‌چه آن‌ها انجام دادند باید الگوی شرکت‌های هواپیمایی خارجی و آمریکایی قرار گیرد».

  او توضیحی درباره این اقدامات امنیتی اضافی نداد، لیکن گمان می‌رود بازرسی دقیق‌تر مسافران و تجیهزات الکترونیکی که به همراه دارند، بخشی از این اقدامات باشد.

  واشنگتن وعده داده بود شرکت‌هایی را که اقدامات امنیتی اضافی جدید را در دستور کار خود قرار دهند، از فهرست ممنوعیت‌های الکترونیکی خارج خواهد کرد.

  شرکت الاتحاد نیز در این‌باره اعلام کرد: «اداره امنیت ملی ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت ممنوعیت به همراه داشتن تجهیزات الکترونیکی در پروازهای بین ابوظبی و آمریکا را از روز یک‌شنبه 2 ژوئیه 2017 لغو کند. این تصمیم پس از بررسی‌های دقیق اقدامات امنیتی انجام گرفته در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، اتخاذ شد».

  سخنگوی رسمی شرکت الاتحاد اعلام کرد با پایان یافتن ممنوعیت‌های پیشین، مسافران این شرکت به مقصد آمریکا، می‌توانند همه تجهیزات و وسایل الکترونیکی خود در طول پرواز به همراه داشته باشند.

  تبلیغات