فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: بر اهمیت توقف روند تامین مالی تروریسم و بنیادگرایی تاکید می‌کنیم

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده صبح دوشنبه 3 ژوئیه در تماس تلفنی با رهبران کشورهای پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی و قطر بر ضرورت توقفه روند تامین مالی تروریسم و بنیادگرایی تاکید کرد.

  به گزارش العربیه، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا با رهبران سه کشور سعودی، امارات و قطر گفتگوی تلفنی داشته و در این تماس‌ها با رهبران کشورهای مذکور درباره بحران قطر تبادل نظر کرد.

  بنابر اعلام کاخ سفید ترامپ بر ضرورت اهمیت توقف روند تامین مالی تروریسم و بنیادگرایی تاکید کرد.

  پیش از این، کشورهای عربی و اسلامی که رابطه خود را با قطر قطع کرده‌اند، با درخواست کویت برای تمدید ضرب الاجلی که برای پاسخ دوحه به خواسته‌هایشان تعیین کردند، موافقت کرده و 48 ساعت دیگر به قطر برای پاسخگویی به فهرست مطالبات ارائه شده، فرصت دادند.

  پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، جمهوری عربی مصر و پادشاهی بحرین روز دوشنبه 3 ژوئیه 2017 در بیانیه مشترکی اعلام کردند: «با توجه به تاکید حکومت قطر بر این موضوع که پاسخ رسمی خود به فهرست درخواست‌های ارائه شده را، روز دوشنبه در اختیار کویت قرار خواهد داد، با درخواست شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر دولت کویت برای تمدید مهلت ارائه شده به دولت قطر به مدت 48 ساعت موافقت می‌شود. پاسخ چهار کشور نیز پس از مطالعه پاسخ دولت قطر و بررسی مقدار پاسخگویی این کشور به فهرست درخواست‌ها، ارائه خواهد شد».

  7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به پشیتبانی از تروریسم متهم کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران