.
.
.

تظاهرات در آمریکا برای محکوم کردن حمایت قطر از تروریسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با نزدیک شدن پایان ضرب الاجل کشورهای بایکوت کننده قطر (پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر) شخصیت‌ها و سازمان‌های آمریکایی تظاهراتی را در «محکومیت حمایت دوحه از تروریسم» برگزار کردند و از دولت آمریکا خواستند تا موضع محکمی نسبت به «تروریسم قطر» اتخاذ کند.

گروه‌ها متعدد آمریکایی روز جمعه 30 ژوئن در مقابل کاخ سفید و سفارت قطر در واشنگتن تظاهرات کرده و «حمایت این کشور از تروریسم و کمک‌های مالی این کشور از این پدیده» را محکوم کردند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا جمعه در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، بر ضرورت تلاش‌های بیشتر در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و در در مسیر حل و فصل بحران قطر با همسایگانش تاکید کرد.

در همین حال خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر، روز پنجشنبه 20 ژوئن برای یک دیدار رسمی وارد آنکارا پایتخت ترکیه شد. این سفر چند روز قبل از پایان ضرب الاجل 3 ژوییه کشورهای بایکوت کننده قطر به این کشور برای پاسخ به فرهست درخواست‌ها انجام می‌شود.

به گزارش منابع ترکیه العطیه در دیدار با مقامات این کشور در باره 13 خواسته کشورهای عربی که در آن بر ضرورت «توقف حمایت دوحه از تروریسم» تاکید شده، گفت‌وگو کند.

ماه گذشته کشورهای پادشاهی سعودی، امارات، بحرین و مصر روابط خود با قطر را به خاطر حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند.