.
.
.

بعد از محاصره داعش در موصل برنامه‌ریزی برای آزاد سازی الحویجه و تلعفر آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صباح النعمان سخنگوی رسمی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز جمعه 30 ژوئن گفت این دستگاه برنامه آزادسازی الحویجه و تلعفر را در دست دارد و این نیروهایش در آمادگی کامل برای اجرای عملیات علیه داعش به سر می‌برند.

النعمان گفت نیروهای عراقی در 3 منطقه موصل پیاکارجویان داعش را محاصره می‌کنند. او گفت که این نیروها در 400 متری ساحل رودخانه دجله در مرکز بخش قدیمی این شهر هستند.

ارتش عراق روز پنجشنبه 29 ژوئن از تصرف مسجد النوری کبیر در شهر قدیمی موصل خبر داد. سرلشگر یحیی رسول، سخنگوی ارتش عراق به تلویزیون رسمی این کشور گفت: «دولت داعش سقوط کرده است».

حیدر العبادی نخست وزیر عراق هم روز پنجشنبه با اعلام کنترل مسجد النوری توسط نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم، گفت: «ما گروه داعش را تا آخرین نفر تعقیب خواهیم کرد».

سرلشگر عبدالامیر رشید یار‌الله، فرمانده عملیات «نینوا ما آمده‌ایم» گفت: «نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم، مسجد النوری، گلدسته الحدباء و محلفه السرجخانه را به کنتر خود درآورده و به پیشروی خود ادامه می‌دهند».

علاوه براین دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که تعداد زیادی از خانواده‌ها را از قسمت قدیمی شهر موصل تخلیه کرده و نیروهای عراقی به منظور حفاظت از جان غیرنظامیان، با احتیاط پیش می‌روند.