.
.
.

لاوروف: ما به مداخله‌های پیش‌دستانه آمریکا در سوریه پاسخ خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه 28 ژوئن ضمن تاکید بر اهمیت اجرای توافق‌های انجام شده در مورد سوریه گفت مسکو به شکل مناسب به مداخله‌های پیش دستانه آمریکا در سوریه پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، لاوروف در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی خود گفت: «ما امیدواریم که آمریکا از اطلاعات محرمانه خود در مورد برنامه ریزی برای حمله شیمیایی توسط رژیم سوریه، برای اقدام پیش دستانه علیه این کشور استفاده نکند».

روسیه از زبان معاون وزیر خارجه این کشور، گنادی گاتیلوف هم در روز چهارشنبه به آمریکا هشدار داده بود که نباید «دست به اقدامی یکجانبه و تحریک آمیز» در سوریه نزند.

این مقام مسئول روس، سخنان مقام‌های آمریکایی درباره برنامه‌ریزی دولت سوریه برای اقدام به یک حمله شیمیایی جدید را، عامل ایجاد مانع در برابر مذاکرات صلح دانست.

به گزارش خبرگزاری‌ها، جف دیویز سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، سه‌شنبه 27 ژوئن گفت که سازمان اطلاعات آمریکا در روزهای اخیر، فعالیت فزاینده‌ای در فرودگاه الشعیرات رصد کرده «که نشان از آمادگی برای حمله شیمیایی دارد». او افزود این فعالیت‌ها مرتبط با نوع مشخصی از هواپیماها است «که می‌دانیم با استفاده از اسلحه شیمایی مرتبط است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم