.
.
.

آمریکا ضوابط صدور روادید برای اتباع ایران و چند کشور مسلمان دیگر را تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی موافقت دیوان عالی آمریکا با بخشی از فرمان مهاجراتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که بر اساس آن، ورود اتباع شش کشور ایران، سوریه، لیبی، یمن، سودان و سومالی به آمریکا به طور موقفت ممنوع شده، دولت ترامپ ضوابط جدید صدور روادید برای شهروندان این کشورهای عمدتا مسلمان نشین را تعیین کرد.

بر اساس این ضوابط شهروندان این کشورها در صورتی که خانواده نزدیک یا ارتباط‌های تجاری در آمریکا داشته باشند می‌توانند درخواست صدور روادید را به هیات‌های نمایندگی آمریکا ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، دستور جدید صادره به سفارتخانه‌های آمریکا در روز چهارشنبه 28 ژوئن می‌گوید درخواست کنندگان روادید از این کشورها باید ثابت کنند پدرومادر، همسر، فرزند، داماد، عروس و یا برادر و خواهر در آمریکا دارند.

داشتن خویشاوندانی همچون پدر و مادر بزرگ، نوه، عمه و عمو، خاله و دایی و فرزندان آنها، نامزد و غیره خویشاوند نزدیک به حساب نمی‌آیند و در خواست روادید در این مورد رد می‌شود.

این ضوابط و شرایط در مورد درخواست کنندگان مهاجرت که پرونده آن‌ها در دست بررسی است نیز اجرا می‌شود.

براساس ضوابط جدید خبرنگاران، دانشجویان، استادان دانشگاه‌ها و درخواست کنندگان ویزای کار با قرارداد رسمی اشتغال از این مقررات معاف هستند.

ترامپ در ژانویه طی فرمانی ورود شهروندان این کشورها به علاوه عراق را از ورود به آمریکا منع کرد. اما بعد عراق به دلیل همکاری این کشور در مبارزه با تروریسم از این فهرست خارج شد.